Tragiczny finał poszukiwań zaginionej

Tragiczny finał poszukiwań zaginionej Moniki – kobieta nie żyje

Tragiczny finał poszukiwań zaginionej Moniki Wilgorskiej – Stanewicz. Znaleziono ciało zamordowanej kobiety.

 

Tragiczny finał poszukiwań zaginionej Moniki z Jaworznika. Policja potwierdziła, że znalezione dziś w nocy w lesie pomiędzy Zawierciem a Porębą ciało kobiety to ciało Moniki Wilgorskiej.

Podejrzanego natomiast w sprawie Mariusz. P wraz z dwojgiem innych mężczyzn zatrzymała policja. Są obecnie przesłuchiwani w prokuraturze. Były partner Moniki Wilgorskiej, a także jego znajomy ( były funkcjonariusz policji) zostali bowiem aresztowani i usłyszeli zarzut sprowadzenia do Polski i wprowadzenia do obrotu co najmniej 100 kilogramów marihuany. Podczas prowadzenia dalszego dochodzenia, udało się zatrzymać jeszcze dwóch mężczyzn powiązanych bezpośrednio z Mariuszem. P – 38 i 32-latka z powiatu zawierciańskiego.  Policjanci , po poznaniu miejsca ukrycia zwłok, udali się na miejsce. Tam okazało się,że ciało pani Moniki zakopano 5 metrów pod ziemią w lesie pomiędzy Zawierciem a Porębą. Samochód kobiety z kolei dokładni umyto i wrzucono do stawu w Zawierciu, usuwając wcześniej tablice rejestracyjne i blaszki z numerem VIN, celem utrudnienia jego identyfikacji.

Przypominamy, iż Monika Wilgorska – Stanewicz zaginęła 9 lipca.

Wtedy to właśnie około godziny 17:00 wyszła z domu w Jaworzniku, w którym mieszkała wraz z partnerem. Miała udać się do siostry, mieszkającej w województwie kujawsko – pomorskim. Niestety, nie dotarła na miejsce, ani nie nawiązała żadnego kontaktu z rodziną. Sprawą zajęła się policja. Niestety, po kobiecie ślad zaginął. Z pamiętnika zamordowanej, siostra dowiedziała się, że pani Monika była ofiarą przemocy. Jej partner znęcał się nad nią, był agresywny. Kobieta jednak próbowała ratować związek, namówiła bowiem mężczyznę na terapię. Niestety, nie przyniosła ona zamierzonego skutku. Mężczyzna z kolei twierdził cały czas,że Monika odeszła od niego i pojechała do domu rodzinnego, że on nie ma nic wspólnego z jej zaginięciem.

Kilka dni po zaginięciu kobiety, 14 lipca znaleziono jej samochód. Był wrzucony do stawu przy ul. Łącznej w Zawierciu. Auto było jednak częściowo przemalowane, pozbawione tablic rejestracyjnych i tabliczki z numerem VIN. To jednak nie przyniosło przełomu w sprawie.

Przełomem było bowiem odnalezienie ciała kobiety w lesie między Zawierciem a Porębą. Policjanci bowiem zatrzymali kolejnych mężczyzn powiązanych z Mariuszem. P . Niedługo potem śledczy ustalili miejsce ukrycia zwłok. Na miejscu okazało się,że faktycznie ciało kobiety zakopano w lesie. Znajdowało się ono 5 metrów pod ziemią. Obecnie mężczyznom nie postawiono jeszcze zarzutu morderstwa, trwają ich przesłuchania. Policja jednak nie ukrywa, że nie ma wątpliwości, iż mamy do czynienia z morderstwem.

Źródło : KPP Zawiercie

 

Zobacz także

Znaleziono zwłoki kobiety – nieoficjalnie to ciało zaginionej Moniki z Jaworznika

Sesja rady miejskiej w Zawierciu – przyjęto uchwałę o podwyżce opłat za śmieci

Jarmark świąteczny w Zawierciu wprowadzi nas w iście świąteczny klimat

Zawierciańskie mikołajki pełne atrakcji już niebawem w hali OSiR

Policjanci poszukują sprawców pobicia

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.