Tężnia solankowa w Zawierciu

Tężnia solankowa w Zawierciu – ruszył przetarg na budowę

Tężnia solankowa w Zawierciu to nowa inwestycja miasta, która powstanie na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Moniuszki.

 

Tężnia solankowa w Zawierciu powstanie na  terenie naszego miasta jeszcze w tym roku. Ruszył bowiem przetarg na jej budowę. Ogłosił go OSiR Zawiercie. To bowiem na jego terenie ma powstać ta atrakcją – na terenie OSiR przy ul. Moniuszki. Jednak sama tężnia powstanie od strony kortów tenisowych  od strony ul. Sienkiewicza.

Oferty składać można do 26 października. Z kolei zakończenie inwestycji przewiduję się na dzień 23 grudnia.

 

Tężnia solankowa ma niezwykle zdrowotne znaczenie dla człowieka.  Wytwarza się tam bowiem jod, który jest niezwykle ważny do prawidłowej pracy tarczycy. Ale nie tylko. Tak naprawdę ma on zbawienny wpływ na cały organizm człowieka. Pobyt w takiej tężni można porównać do pobytu na morzem. Tam również wytarzane są wysokie dawki jodu. Jednak nie zawsze mamy możliwość skorzystania  z takiego dobrodziejstwa i idąc się nad moremze w danym czasie. Alternatywa do tego są właśnie tężnie solankowe.

Jak podają eksperci, podczas godziny w takiej  tężni, przyswajamy ogromne ilości jodu. Taka wizyta odpowiada nawet trzem dniom pobytu nad morzem. Wytwarza się tam swego rodzaju mikroklimat, który zbliżony jest do tego panującego nad morzem.

 

Inwestycja ta z pewnością wpłynie pozytywnie na zdrowie mieszkańców. To bowiem inwestycja właśnie w ich zdrowie.

 

Zobacz Również:

 – Piękny żłobek dla 24 dzieci otwarto w Ogrodzieńcu

 – Policja poszukuje właściciela telefonu komórkowego

 – Dyrekcja szkoły zdecydowała o zdalnym nauczaniu do 15 listopada

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *