Zawierciu zbierają stare klucze

W Zawierciu zbierają stare klucze dla fundacji “Akogo” Ewy Błaszczyk

Masz w domu stare, niepotrzebne klucze, które już niczego nie otwierają? W Zawierciu zbierają je, aby pomóc. W ten sposób wspomożesz Fundację “Akogo?”.

 

W Zawierciu zbierają stare klucze dla fundacji “Akogo” Ewy Błaszczyk . Stowarzyszenie Zawiercie OdNowa  wraz ze Szkołą  Podstawową nr 7 oraz Zespołem Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach przyłączyli się do akcji stare klucze dla “Budzika”, którą zorganizowali Członkowie Polskiego Stowarzyszenia Licencjonowanych Serwisów Kluczowych. Pomysłodawcą tej ogólnopolskiej akcji jest częstochowianin Jan Łaczmański.

Zbierane są stare, niepotrzebne klucze, które nie otwierają już żadnych drzwi. Należy wrzucić je do pojemnika specjalnie przygotowanego w około 20 punktach m.in. Szkoła Podstawowa nr 7 w Zawierciu i  Zespół Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach, Szkoła Podstawowa nr 2 w Zawierciu, Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna Nr 1 w Zawierciu, Technikum nr 4 – Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Zawierciu, Salon Fryzjerski Atelier Gold , OSiR Zawiercie.

 

Jak informują organizatorzy zawierciańskiej akcji  – postaramy się, by w Zawierciu i Łazach zebrać ich naprawdę dużo. Dlatego, jeśli chcesz, by w Twoim miejscu pracy, szkole, restauracji… znalazło się pudełko na klucze, które nie otworzą już żadnych drzwi.

 Napisz do nas! Odezwiemy się do Ciebie i ustalimy szczegóły!

 

W Zawierciu zbierają stare klucze dla fundacji “Akogo” Ewy Błaszczyk

FUNDACJA “AKOGO?” została założona w 2002 roku przez Ewę Błaszczyk-Janczarską oraz ks. Wojtka Drozdowicza. Celem Fundacji Ewy Błaszczyk “Akogo?” jest pomoc dzieciom po ciężkich urazach mózgu, często przebywających w śpiączce. Fundacja wybudowała pierwszą w Polsce klinikę-wzorzec (na 15 łóżek) przy oddziale Rehabilitacji Neurologicznej w Centrum Zdrowia Dziecka – Centralnym Szpitalu Dziecięcym w Polsce, gdzie trafiają te najcięższe przypadki.

 W klinice pacjent jest leczony i rehabilitowany nawet do 15 miesięcy po wypadku, według indywidualnego programu, który ustalają wspólnie lekarze, rehabilitanci i rodzice.

 Akcja trwa od 15 stycznia aż do 31 marca 2022 roku

 

Zobacz Także

Strażacy z Zawiercia uratowali kobietę – zaalarmowała ich przechodząca kobieta

Pociąg z Zawiercia do Krakowa wreszcie uruchomiony

Dotacja dla MOPS Zawiercie- 500tys złotych dla osób niepełnosprawnych

 

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.