Szkoła Medyczna w Zawierciu

Szkoła Medyczna w Zawierciu obchodzi jubileusz 60-lecia istnienia

Szkoła Medyczna w Zawierciu obchodzi jubileusz powstania – to już 60 lat odkąd można się kształcić w tej placówce w naszym mieście. Przygotowano z tej okazji wiele atrakcji. 

 

Szkoła Medyczna w Zawierciu obchodzi w tym roku 60-lecie istnienia. Z tej okazji, dokładnie w 100. rocznicę III Powstania Śląskiego, odbędą się obchody tego święta. Uroczystości odbędą się bowiem 10 października. Rozpoczną się one od mszy świętej w Bazylice Mniejszej Świętych Apostołów Piotra i Pawła o godzinie 10:00 . Tuż po niej, odbędzie się uroczysty przemarsz pocztów sztandarowych, gości i absolwentów szkoły z Bazyliki do Miejskiego Ośrodka Kultury Centrum w Zawierciu ( przemarsz odbędzie się ulicą Piastowską). Tam z kolei, w Sali Widowiskowej MOKu, wszyscy przybyli wezmą udział w Jubileuszowej Akademii (11:30 – 13:35).

Kolejnym punktem programu będzie zwiedzanie szkoły. W bibliotece szkolnej dostępna będzie także specjalnie przygotowana na ten cel wystawa okolicznościowa. Na koniec tego dnia przygotowano poczęstunek w świetlicy szkolnej, po którym w klasopracowniach absolwenci spotkają się z nauczycielami.

Ponadto, dzień wcześniej, nastąpi złożenie pamiątkowych kwiatów pod pomnikiem weterana Powstań Śląskich Stanisława Laskowskiego. Kwiaty trafią również pod pomnik Ryszarda  Gałeckiego  – założyciela Liceum Medycznego w Zawierciu.

Już dziś , Dyrekcja RCKU wraz z pracownikami i słuchaczami serdecznie zaprasza wszystkich absolwentów szkoły medycznej na wspólne świętowanie tego jubileuszu.

Źródło i foto : RCKU

 

Zobacz Także:

Bieg na orientację w Zawierciu – ruszyły zapisy

Interaktywna tablica w Zawierciu – monitory trafią do 6 szkół

Przedszkole nr 3 w Zawierciu zyskało nową salę sensoryczną

Przed nami drugi Festiwal Wiesława Ochmana w Zawierciu

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *