Święto Policji w Zawierciu

Święto Policji w Zawierciu. Za nami tegoroczne uroczystości.

Święto Policji w Zawierciu – W  czwartek  odbyła się uroczystość z okazji tegorocznego Święta Policji. Tradycyjnie już w jej trakcie policjanci odebrali nominację na wyższy stopień. W czasie akademii głos zabrali zaproszeni goście, w tym prezydent  miasta  Zawiecia Łukasz Konarski.

 

Święto Policji w Zawierciu – W czwartek  7 lipca w Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu odbyła się uroczystość z okazji zbliżającego się Święta Policji. Święto to zostało ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 21 lipca 1995r, zaledwie osiem miesięcy po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Tegoroczne obchody Święta Policji są szczególne dla funkcjonariuszy garnizonu śląskiego, ponieważ przypadają w  100. rocznicę powstania Policji Województwa Śląskiego.

55 funkcjonariuszy otrzymało z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Artura Bednarka oraz Komendanta Powiatowego Policji w Zawierciu insp. Jacka Kurdybelskiego akty mianowania na wyższe stopnie służbowe.

 

Podczas uroczystości życzenia i gratulacje zawierciańskim policjantom złożyli Prezydent Miasta Zawiercie Łukasz Konarski  wraz z samorządowcami powiatu Zawierciańskiego oraz przedstawiciele parlamentarzystów Ewy Malik, Barbary Dolniak i Roberta Warwasa.

 

Zobacz Także:

Kino plenerowe w Zawierciu – znamy kolejne seanse

Targi skór i noży w Zawierciu – pierwsze takie wydarzenie w mieście

Dzień Baniek Mydlanych w Zawierciu połączony ze Świętem Kolorów

Dzień Baniek Mydlanych w Zawierciu połączony ze Świętem Kolorów

Zawiercie – dyżury aptek w lipcu 2022

 

Foto: KPP Zawiercie

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.