Świetlica środowiskowa w Zawierciu

Świetlica środowiskowa w Zawierciu – otwarcie filii

Świetlica środowiskowa w Zawierciu doczekała się filii. Uroczyste otwarcie odbyło się  7 sierpnia.

Świetlica środowiskowa w Zawierciu Ośrodka Wsparcia Dziecka i Rodziny przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Zawierciu w ramach projektu „Rozwój usług społecznych na terenie Zawiercia – etap II” uruchomiła swoją filię. Znajduje się ona w Zawierciu przy ul. Paderewskiego 63. Uroczyste otwarcie połączone z piknikiem odbyło się w piątek 7 sierpnia o godzinie 13:00.

W zaplanowanym z tej okazji pikniku udział wzięli zaproszeni goście: Łukasz Konarski – Prezydent Miasta Zawiercie,  Małgorzata Benc – I Zastępca Prezydenta Miasta Zawiercie ,  Justyna Miszczyk – II Zastępca Prezydenta Miasta Zawiercie, Martyna Tyszczak Sołtysik – p.o. Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zawierciu,  Darek Kurek – Radny Rady Miejskiej w Zawierciu,  Józef Pypno – Przewodniczący Osiedla Warty oraz wychowankowie świetlicy środowiskowej i uczestnicy/czki projektu.

Korzystając z możliwości przebywania na świeżym powietrzu organizatorzy przygotowali zabawy ruchowe, w których z wielkim zaangażowaniem wraz z dzieciakami uczestniczyli zaproszeni goście – między innymi tor przeszkód, zabawy ze skakanką i hula-hop, rozgrywki badmintona czy zabawy przy muzyce. Wszyscy uczestnicy pikniku mogli poczęstować się smakołykami z grilla.

 

Świetlica jest bardzo ważną jednostką w procesie edukacyjnym, wychowawczym, jak również opiekuńczym dzieci i młodzieży. Wprowadza ich w samodzielne życie, przez co znacznie wspiera w tym rodziców.

Dzieci, które uczęszczają do świetlicy, biorą udział w przeróżnych zajęciach edukacyjnych, o tematyce zdrowotnej, profilaktycznej, rozwijającej ich zainteresowania i zdolności. W trakcie trwania roku szkolnego, wychowankowie mogą także skorzystać z pomocy wychowawców w odrabianiu lekcji oraz w nauce.

Ponadto, w trakcie wakacji, organizowane są różnego rodzaju wycieczki i wyjazdy, które służą głównie rekreacji, a także poznawaniu walorów turystycznych na terenie naszego kraju.

 

Źródło i foto : MOPS Zawiercie

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kontakt@kulturalnezawiercie.pl

 

Zobacz także: 

Przebudowa drogi powiatowej – podpisano umowę z wykonawcą

Bon turystyczny 500+ – aktywacja rusza już od jutra, 1 sierpnia

Dyżury aptek w Zawierciu w miesiącu sierpniu 2020

 

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *