Świadczenie Dobry Start

Świadczenie Dobry Start – zbliża się termin składania wniosków

Świadczenie Dobry Start to jednorazowe wsparcie dla wszystkich uczniów. Wnioski można składać już od 1 lipca.                                                                                                                                                                            

Świadczenie Dobryt Start to dodatkowe 300 zł dla rodziców wszystkich uczniów, bez względu na osiągany dochód. To już kolejny rok, kiedy państwo wspiera rodziców w zakupach wyprawki na nowy rok szkolny. Wnioski można składać od 1 lipca, jednak jedynie elektronicznie. Od 1 sierpnia z kolei wnioski przyjmowane są w tradycyjny sposób- w tych samych organach, które zajmują się przyjmowaniem wniosków o Świadczenie Wychowawcze 500+, czyli najczęściej Miejskie Ośrodki Pomocy Społecznej. Do elektronicznego złożenia wniosku służy platforma Empatia.   Ponadto, wnioski składać można poprzez bankowość elektroniczną, a także platformę PUE ZUS.  Termin składania wniosków upływa 30 listopada.

Wnioskodawcą może być matka, ojciec lub opiekun prawny, jak i faktyczny (opiekun faktyczny to osoba faktycznie sprawująca opiekę nad dzieckiem, która wystąpiła do sądu opiekuńczego o przysposobienie dziecka).

Wnioski zlożone w lipcu oraz w sierpniu gwarantują wypłatę świadczenia w okresie nie późniejszym niż do 30 września. Z kolei wnioski, które złożono w późniejszych miesiącach ( wrzesień, październik oraz listopad), organ właściwy rozpatrzy w ciągu 2 miesięcy.

Przypominamy, iż świadczenie 300+ przysługuje raz w roku dla dzieci do ukończenia 20 roku życia.  Natomiast do 24 r.ż. dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Świadczenie to przysługuje wyłącznie na dzieci uczęszczające do szkoły, w której realizują obowiązek szkolny lub nauki. Należa do nich: szkoła podstawowa, ponadpodstawowa, szkoła artystyczna. Świadczenie należy się także przebywającym w młodzieżowym ośrodku socjoterapii, specjalnym ośrodku szkolno- -wychowawczym, specjalnym ośrodku wychowawczym,jak również ośrodku rewalidacyjno-wychowawczym.

Wniosek w wersji papierowej do pobrania TUTAJ

 

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kontakt@kulturalnezawiercie.pl

Zobacz także: Powiat zawierciański zyskał 26 milionów złotych

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *