potrącona

Starsza kobieta potrącona na pasach na ulicy Paderewskiego

Starsza kobieta została potrącona na przejściu dla pieszych na ulicy Paderewskiego. 84-latka trafiła do szpitala. Winne słabe oświetlenie czy ciemne ubrania?

 

W środę 5 stycznia około godziny 16:30 na przejściu dla pieszych potrącona została 84-letnia mieszkanka  Zawiercia . Jak ustalili mundurowi, 84-latka przechodziła przez jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych, gdy z lewej strony uderzył w nią samochód. Zarówno piesza, jak i kierujący hyundaiem 60-letni mężczyzna byli trzeźwi. Mieszkanka Zawiercia została przetransportowana do szpitala – Informuje Policja

 

Zgodnie z kodeksem karnym spowodowanie wypadku w ruchu drogowym zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

 

Policja apeluje o ostrożną jazdę!

W relacji samochód – niechroniony uczestnik ruchu drogowego, ten drugi ma nikłe szanse na wyjście ze zdarzenia bez większych obrażeń. Nawet nieznaczne przekroczenie prędkości stanowi śmiertelne zagrożenie dla pieszego. Wsiadając za kierownicę, zwracajmy uwagę na panujące warunki atmosferyczne, a także na nasz stan psychofizyczny. Przede wszystkim jednak stosujmy się do obowiązujących przepisów drogowych!

 

Zobacz Także

Ceny paliwa niebawem spadną – nawet do 5 zł za litr

Żłobek w Zawierciu zyskał nowe oczyszczacze powietrza

Posypały się pierwsze wyższe mandaty w powiecie zawierciańskim

Mężczyzna pomimo zakazu zbliżania się „podniósł rękę” na kobietę

Kolędowa uczta w Zawierciu z Zespołem Pieśni i Tańca Śląsk

Kolejny pijany kierowca zatrzymany dzięki reakcji innego kierowcy

Statek Zawiercie pełnił służbę w Polskich Liniach Oceanicznych

Rozkład dyżurów aptek w Zawierciu – STYCZEŃ 2022

Retro Zawiercie – czyli Bazylika w Zawierciu

Budżet miasta na nowy rok 2022 – radni przyjęli projekt

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.