Schronisko w Zawierciu

Schronisko w Zawierciu dalej będzie dzierżawić teren

Schronisko w Zawierciu otrzymało przedłużenie umowy dzierżawy terenu. Uzyskano porozumienie pomiędzy nim a Urzędem Miasta Zawiercie.       

                                                                                                                                                                                                                                                                                         Schronisko w Zawierciu będzie funkcjonowało nieprzerwanie. Urząd Miasta przedłużył bowiem umowę na dzierżawę terenu do 2033 roku. Dzisiaj, 24 czerwca odbyło się spotkanie Prezydenta Łukasza Konarskiego z Rafałem Żmudą – właścicielem Schroniska dla Zwierząt w Zawierciu. Tematem spotkania było ustalenie szczegółów porozumienia, do którego dążono. Chodziło o przedłużenie dzierżawy terenu i dalsze funkcjonowanie schroniska na dotychczasowym terenie. W ostatnim czasie odbyło się kilka spotkań z przedstawicielami schroniska i władz miasta. Temat był o tyle trudny, ponieważ w ostatnim czasie pojawiało się wiele spekulacji o rzekomym planowanym zlikwidowaniu schroniska. Były to jednak jedynie spekulacje, nikt bowiem nie planował czegoś takiego. W wyniku spotkania w Urzędzie, podpisano umowę przedłużającą dzierżawę terenu, który zajmuje schronisko. Ponadto, znalazł się tam także zapisek o prawie pierwokupu terenu na własność przez właścicieli schroniska. Warunkiem jednak jest utrzymanie dotychczasowego charakteru działalności na tym terenie.

Przypominamy, iż schronisko istnieje już na terenie naszego miasta 5 lat ( dokładna data powstania 8 stycznia 2015 roku). W ciągu minionych pięciu lat, schronisko pomogło w znalezieniu domu bardzo wielu zwierzętom – głównie psom, ale nowych właścicieli znalazły także koty. W tym czasie udało się również rozbudować schronisko i stworzyć tam wiele stref specjalnych, takich jak: Staruszkowo, gdzie trafiają zwierzęta starsze, których szanse na adopcję tak naprawdę są znikome. Najmłodsi mieszkańcy trafiają do Szczeniaczkowa. Ta grupa cieszy się bowiem największym zainteresowaniem.

 

Źródło i foto: Schronisko dla zwierząt w Zawierciu

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kontakt@kulturalnezawiercie.pl

Zobacz także: Policjanci z Łaz zatrzymali młodocianych wandali

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *