Kolejami Śląskimi

Ruszył przetarg na budowę linii kolejowej Zawiercie – Tarnowskie Góry

Z Zawiercia na lotnisko w Pyrzowicach w 23 minuty – już niedługo będzie to możliwe. Ruszył przetarg na wykonawcę prac, związanych z odbudową nieczynnej linii kolejowej.

 

Spółka PKP PLK S.A. ogłosiła przetarg na budowę linii kolejowej na trasie Zawiercie – Tarnowskie Góry. Prace odbędą się w ramach projektu „Rewitalizacja i odbudowa częściowo nieczynnej linii kolejowej nr 182 Tarnowskie Góry – Zawiercie”.

Inwestycja przewiduje nie tylko odbudowanie linii kolejowej, ale także budowę nowego – trzeciego 200-metrowego peronu w Zawierciu oraz utworzenie nowego przystanku Zawiercie Kądzielów (w pobliżu DW-796 i przejazdu kolejowego przy ul. Obrońców Poczty Gdańskiej). Nowe perony będą wyposażone w windę oraz podjazd dla wózków, aby ułatwić poruszanie się osobom niepełnosprawnym. Ponadto znajdą się tam także ławki, wiaty przystankowe, tablice informacyjne, odpowiednie oświetlenie i nagłośnienie.

Z kolei odbudowa nieużywanej linii kolejowej na trasie Zawiercie – Tarnowskie Góry przewiduje w głównej mierze przystosowanie do działania 30-kilometrowego odcinka pomiędzy Siewierzem a Tarnowskimi Górami. W planach jest także powstanie nowych przystanków kolejowych na w/w trasie, a mianowicie : Miasteczko Śląskie Centrum, Mierzęcice Łubne i oczywiście wspomniane wcześniej – Zawiercie Kądzielów.

Dzięki temu połączeniu, mieszkańcy Zawiercia będą mogli bez żadnych przeszkód dostać się na lotnisko w Katowicach Pyrzowicach. Do tej pory nie było takiej możliwości z Zawiercia – nie była żadnego bezpośredniego połączenia Zawiercia z lotniskiem w Pyrzowicach. Teraz jednak pojawiła się szansa, że takowe połączenie powstanie. Będzie to znaczne ułatwienie dla mieszkańców.

————————————————

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kontakt@kulturalnezawiercie.pl

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *