Ruszył projekt ERASMUS+ w I LO im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu

Od 1 września 2020 roku młodzież I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu rozpoczyna realizację nowego innowacyjnego projektu w ramach programu ERASMUS+ p.t. „Knowing our organic food”.

 

Jest to projekt współpracy szkół (KA229) polegający na współdziałaniu szkół z różnych krajów nad wspólnym tematem bądź problemem do rozwiązania. Projekt ma na celu wzmacnianie potencjału szkół do współpracy międzynarodowej, pozyskiwania wiedzy i umiejętności oraz stawiania czoła nowym wyzwaniom. Działania w ramach projektu powinny przynieść możliwie trwałe rezultaty nie tylko dla ich bezpośrednich uczestników, lecz także w postaci poprawy jakości i skuteczności pracy szkół partnerskich. Powinny one także wpływać na otoczenie szkół. Tego typu projekty mają wspierać międzynarodowe wymiany grup uczniów w celu podnoszenia jakości kształcenia oraz promowania takich wspólnych wartości jak wolność, włączenie społeczne, tolerancja i niedyskryminacja.

     

 

    Ruszył projekt ERASMUS+ w I LO im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu

   Głównym celem projektu jest: poznawanie firm, które promują i produkują jedzenie organiczne w naszym regionie, współpraca z przedsiębiorcami oraz propagowanie zdrowego i ekologicznego stylu życia.

Uczestnikami projektu mogą być uczniowie w wieku 16-18 lat, którzy chcą zdobyć i pogłębić umiejętności takie jak: praca w międzynarodowej grupie, rozwijanie relacji społecznych, doskonalenie umiejętności z dziedziny technologii informacyjno-komunikacyjnej oraz komunikowania się w języku angielskim.

         

   16 uczniów, którzy zostaną pomyślnie zakwalifikowani do udziału w projekcie, wezmą udział w wyjazdach projektowych do krajów partnerskich-Rumunii, Hiszpanii, Portugalii i Sycylii. ( 4 uczniów bierze udział w jednym spotkaniu projektowym, które trwa 7 dni łącznie z podróżą).

 

Czas trwania projektu: 1 września 2020r. -31 sierpnia 2022r., a jego szkolnym koordynatorem jest nauczyciel języka angielskiego Pani Jolanta Cholewka.

 
foto oraz źródło: I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Żeromskiego w Zawierciu

Zobacz także:

 Fortum zainwestuje w Zawierciu 20 mln złotych

 – Dyżury Aptek we wrześniu na Terenie Miasta Zawiercie

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *