Rozbudowa miejskiego żłobka

Rozbudowa miejskiego żłobka dobiegła końca.

Rozbudowa miejskiego żłobka dobiegła końca. Placówka już w maju rozpocznie swoją działalność.

 

Rozbudowa miejskiego żłobka dobiegła końca. Firma Handlowo-Usługowa Jul-Bud zakończyła już prace budowlane. Teraz przyszedł czas na wyposażenie budynku w środku. Już w maju żłobek będzie dostępny dla maluchów. Powstało bowiem 75 nowych miejsc dla dzieci.

Obok budynku obecnego, powstał zupełnie nowy, dodatkowy budynek. Na terenie żłobka pojawił się także nowoczesny plac zabaw. Dla lepszego komfortu i bezpieczeństwa powstał także nowy chodnik i większy parking. Z związku z rozbudową żłobka przewiduje się również zwiększenie etatów o 9 dodatkowych – obecnie kompletuje się właśnie tą kadrę.  Całkowity koszt inwestycji to kwota 3 mln 550 tysięcy złotych.

Żłobek miejski w Zawierciu, znajdujący się przy ul. Marszałkowskiej doczekał się długo wyczekiwanej metamorfozy. Głównym założeniem remontu było zwiększenie liczby miejsc dla najmłodszych mieszkańców Zawiercia. Od dłuższego czasu młodzi rodzice w naszym mieście zmagali się z problemami z umieszczeniem swoich maluszków w żłobku- ze względu na ograniczoną ilość miejsc. Przyszedł jednak moment, kiedy problem ten zostanie zminimalizowany. A to za sprawą remontu,który przeszła placówka. Udało się bowiem pozyskać środki z programu Maluch+, organizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

 

Miasto Zawiercie w ramach tego programu otrzyma dofinansowanie w kwocie 1 882 500zł. Kwota ta wraz z kwotą z budżetu miasta pozwoli na rozbudowanie żłobka – powstanie dodatkowych 75 miejsc. Całkowity koszt tej inwestycji wynosić będzie 3 945 825zł.

 

Zobacz Także:

 

 

 

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *