Robot dezynfekujący w zawierciańskiej lecznicy

Robot dezynfekujący w zawierciańskiej lecznicy – nowoczesny UVD Robot

Robot dezynfekujący w zawierciańskiej lecznicy to doskonałe rozwiązanie w walce m.in. z pandemią koronawirusa. To bardzo wygodne, a zarazem skuteczne rozwiązanie w dezynfekcji pomieszczeń szpitalnych.

Robot dezynfekujący w zawierciańskiej lecznicy, a konkretnie UVD Robot będzie odpowiadał za dezynfekcję pomieszczeń szpitalnych. Urządzenie to odpowiada za profesjonalną dezynfekcję i dekontaminację. Dokonuje tego za pomocą światła UV-C. Likwiduje on bowiem zarówno bakterie, jak i wirusy na powierzchniach, jak i w powietrzu. Dzięki temu można znacznie wyeliminować transmisję chorób na terenie szpitala- w tym także COVID-19. Jego działanie opiera się na niszczeniu DNA poszczególnych patogenów ( wirusów i bakterii), tym samym zmniejszając możliwość ich przenoszenia przez pracowników szpitala i ich zarażaniu się. Jest to zdecydowanie jedno z najważniejszych zadań w walce z pandemią koronawirusa. W ostatnim czasie bowiem w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu położono ogromny nacisk na walkę z pandemią. Jak powiedział Dyrektor zawierciańskiej lecznicy Piotr Zachariasiewicz: – W ciągu ostatnich 18 miesięcy wdrożyliśmy wiele rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo pacjentów oraz personelu i ograniczających ryzyko zakażeń szpitalnych. Bardzo się cieszę, że u progu prognozowanej czwartej fali SARS-CoV-2 dostajemy do dyspozycji tak innowacyjne urządzenie, które umożliwia przeprowadzenie dokładnej dezynfekcji pomieszczeń w krótkim czasie.

Mimo trwającej już ponad 1,5 roku pandemii COVID-19 , Szpital Powiatowy w Zawierciu zajmował się także leczeniem pozostałych pacjentów. Aby ich ewentualny pobyt w lecznicy był na jak najwyższym poziomie, dokonywano ciągłych modernizacji poszczególnych oddziałów. I tak gruntowny remont przeszedł oddział obserwacyjno – zakaźny, ginekologiczno – położniczy, oddział noworodków, a także blok operacyjny.

Wprowadzenie na teren szpitala Robota UVD pozwoli na zmniejszenie nakładów finansowych i czasu na dezynfekcję szpitala.

Urządzenie to uzyskało pozytywną opinię Komisji Europejskiej. Zgodnie z jej decyzją, zakupiono 200 tego typu urządzeń. Pomogą one w walce z pandemią COVID-19 na terenie całej Unii Europejskiej. Zatem jest to niezwykłe wyróżnienie dla Szpitala Powiatowego w Zawierciu. Znalazł się on w grupie placówek , do których trafił UVD Robot.

Dystrybutorem urządzenia w naszym kraju jest firma MED@CARE.

Źródło i foto: Szpital Powiatowy w Zawierciu

Zobacz także :

Zdalne nauczanie w Zawierciu – nowe zachorowanie w podstawówce

Kolejny projekt w zawierciańskim Żeromskim i szkole sycylijskiej

Zatrzymano kolejnego pijanego kierowce – tym razem w Rokitnie

Kino MOK Zawiercie uruchomiło 2 sale – nowy repertuar na wrzesień

Działali także w Zawierciu – zatrzymani za kradzieże i paserstwo

Elektryczne autobusy w Zawierciu – podpisano umowę

 

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *