kardiologicznego w zawierciańskim szpitalu

Remont pododdziału kardiologicznego w Szpitalu zakończony

Remont pododdziału kardiologicznego w zawierciańskim szpitalu dobiegł końca. Łóżka posłużą dla pacjentów covidowych.

 

Remont pododdziału kardiologicznego w zawierciańskiej lecznicy dobiegł końca. To już kolejna część Szpitala Powiatowego w Zawierciu, która przeszła gruntowny remont. Pododdział ten stanowi integralną część oddziału chorób wewnętrznych.

 

Na oddziale tym znajduje się nowoczesne sala intensywnej opieki medycznej i czterema stanowiskami łóżkowymi. Jest to w pełni monitorowana sala. Opcz tego, powstała także izolatka z pełnym węzłem sanitarnym.

Już 6 kwietnia oddział ten rozpocznie swoją działalność. Póki co przeznaczony on będzie dla pacjentów zakażonych wirusem Covid – 19. Ponadto, powstanie również 7 nowych stanowisk, które przeznaczone będą dla pacjentów wymagających wspomagania respiratorem.

Cały oddział składa się łącznie z 27 nowoczesnych łóżek dla pacjentów. Zakupiono również nowy sprzęt : do wykonywania badania echo serca, aparaty do EKG, stację do przesyłania danych do centrali.

 

Całkowity remont wykonano dzięki projektowi  ”Poprawa jakości i dostępności do świadczeń zdrowotnych poprzez modernizację i doposażenie Szpitala Powiatowego w Zawierciu” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020”.

Koszt remontu i wyposażenia to 2,7 mln zł.

 

W uroczystym otwarciu oddziału, który odbył się w piątek, 2 kwietnia, uczestniczyli : Starosta Zawierciański Gabriel Dors, Bożena Szydlik – Naczelnik Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych w Starostwie oraz Tomasz Dzierżanowski – Sekretarz Powiatu.

 

Zobacz Także:

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *