Remont chodnika w Zawierciu

Remont chodnika w Zawierciu przy ul.Kresowej idzie pełną parą

Remont chodnika w Zawierciu przy ul.Kresowej rozpoczął się i idzie pełną parą. W planach także przebudowa ul.Technologicznej.

 

Remont chodnika w Zawierciu przy ul.Kresowej można uznać za oficjalnie rozpoczęty. Na miejscu pojawił się już ciężki sprzęt, który umożliwi kompleksowy remont chodnika. Prace budowlane wykonuje firma Usługi Remontowo – Budowlane JURKOT z Zawiercia, która zaproponowała najkorzystniejszą cenę inwestycji, tym samym wygrywając przetarg.

Inwestycja ta przewiduje kapitalny remont chodnika ul.Kresowej na odcinku od ul.Miodowej do ul. Uskok – po stronie z budynkami o numerach nieparzystych. Całkowity koszt tej inwestycji wynosi 125 794,00 złotych.

Środki na tą inwestycję gmina Zawiercie pozyskała w ramach dofinansowania ze środków z Funduszu Dróg Samorządowych. Złożony wniosek opiewał na kwotę 583 tysiące złotych i został pozytywnie zatwierdzony przez Premiera Mateusza Morawieckiego.

W planach znalazła się także przebudowa ul.Technologicznej, której szacunkowy koszt wynosi 824 tysiące złotych. W drodze przetargu wyłoniono wykonawcę tych prac i podobnie jak w poprzedniej inwestycji, tą również wykona firma JURKOT. Prace na ul.Technologicznej zakładają poszerzenie jezdni na jej początkowym odcinku ( od ul.Inwestycyjnej). Łącznie to 515 metrów jezdni. Prace te znacznie ułatwią i usprawnią dojazd do Strefy Aktywności Gospodarczej. Niebawem ruszą także prace budowlane właśnie na tym odcinku drogi.

Źródło i foto:  UM Zawiercie

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kontakt@kulturalnezawiercie.pl

Zobacz także: Zachodnia obwodnica Zawiercia- znamy wykonawcę

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *