Przedszkole nr 3 w Zawierciu

Przedszkole nr 3 w Zawierciu zyskało nową salę sensoryczną

Przedszkole nr 3 w Zawierciu zyskało nową salę sensoryczną. We wtorek dokonano oficjalnego otwarcia.

 

Przedszkole nr 3 w Zawierciu zyskało nowe pomieszczenie. Mowa tutaj o sali sensorycznej. Jest to niezwykle ważne pomieszczenie dla dzieci. Pozwoli bowiem na kształtowanie prawidłowych reakcji u dzieci. Sala ta i dostępne tam sprzęty ułatwią terapię za pomocą dostarczania i kontrolowania bodźców przez wszystkie zmysły.

Odpowiednie działania, a przede wszystkim szybka diagnoza jest podstawą do eliminowania zaburzeń w rozwoju dziecka. Specjalistycznie wyposażona sala do terapii sensorycznej, a także wyspecjalizowana kadra pozwolą na wyrównanie braków u dzieci z tego typu zaburzeniami w obrębie różnych zmysłów.  Dlatego tak ważna jest właśnie szybka i specjalistyczna terapia sensoryczna.

Dlatego też specjalnie w tym celu, w przedszkolu integracyjnym nr 3 w Zawierciu powstała specjalistyczna pracownia. Udało się to osiągnąć dzięki pozyskaniu odpowiednich, nie małych środków.

Uroczystego otwarcie sali dokonano we wtorek, 5 października. Wzięli w nim udział przedstawiciele władz miasta : Prezydent Miasta Zawiercie Łukasz Konarski oraz Zastępcy : Małgorzata Benc, Justyna Miszczyk . Ponadto, obecna była dyrektor przedszkola integracyjnego nr 3 w Zawierciu Beata Sabuda, a także przedstawicielki Rady Rodziców : Olga Jurczyk i Paulina Makieła.

 

 

Źródło i foto : Przedszkole Integracyjne nr 3 w Zawierciu ; UM Zawiercie

 

Zobacz Także:

Przed nami drugi Festiwal Wiesława Ochmana w Zawierciu

Pierwszy mecz Aluronu zakończony sukcesem (3:1)

Wybieg dla psów w Zawierciu – już niebawem powstanie w centrum

W MOK Zawiercie gorące jesienne premiery !

Zawierciańscy okuliści uratowali oko poszkodowanego

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *