Przedszkola i żłobek w Zawierciu

Przedszkola i żłobek w Zawierciu nadal zamknięte

Przedszkola i żłobek w Zawierciu nadal pozostają zamknięte. Taką decyzję podjął Prezydent Łukasz Konarski.

 

Przedszkola i żłobek w Zawierciu pozostają zamknięte do 24 maja. Tak zdecydował Prezydent Miasta Łukasz Konarski po konsultacjach z rodzicami, dyrekcją placówek oraz służbami i sanitarnymi. Zdecydowana większość rodziców (92%) bowiem opowiedziała się za tym, że sami zapewnią opiekę nad swoimi dziećmi. Przeprowadzono także szeroką analizę obecnej sytuacji, z której jasno wynika,że niemożliwe jest zapewnienie w pełni bezpiecznych warunków dla dzieci oraz pracowników. Ponadto, w obecnej sytuacji możliwe są braki kadrowe wśród pracowników placówek, co także utrudni prawidłowe ich funkcjonowanie.

 

Obecnie sytuacja epidemiczna w naszym województwie zmienia się bardzo dynamicznie. Teraz to właśnie w województwie śląskim odnotowuj się największą liczbę zachorowań na COVID-19. Nie jest to zatem dobry moment na uruchamianie placówek dla najmłodszych.

 

Jak napisał na swoim profilu Prezydent Łukasz Konarski – Proszę o cierpliwość i wyrozumiałość. Jeszcze raz podkreślam, że bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców Zawiercia jest dla nas priorytetem. Jednocześnie podejmujemy działania, by placówki zostały otwarte po 24 maja.

Przypominamy także, iż dodatkowy zasiłek opiekuńczy dla rodziców dzieci do lat 8 przedłużono do 24 maja 2020r.

Źródło i foto : UM Zawiercie

 

 

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kontakt@kulturalnezawiercie.pl

 

Zobacz także : Biblioteka Zawiercie otrzymała dofinansowanie- Wyszkolony bibliotekarz

 

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *