Festiwal Wiesława Ochmana

Przed nami drugi Festiwal Wiesława Ochmana w Zawierciu

Przed  nami drugi Festiwal Wiesława Ochmana w Zawierciu. Od 7 do 10 października 2021 r., Miasto Zawiercie ponownie stanie się „Jurajską Stolicą Kultury i Sztuki”.

Festiwal Wiesława Ochmana w Zawierciu zorganizowany zostanie po raz drugi w Zawierciu, jednak jest on swego rodzaju kontynuacjom charytatywnych koncertów „Wiesław Ochman i jego goście”, które odbywał się cyklicznie na terenie Zawiercia od 1993 roku.

Jak informują organizatorzy wydarzenia  kulturalnego  :

– Festiwal to 4 dni różnorodnego programu artystycznego, opartego na spektaklach, koncertach, warsztatach oraz wystawach. Podczas wydarzeń artystycznych usłyszymy muzykę najsłynniejszych polskich i światowych kompozytorów, a także tych znanych mniej, lecz również wybitnych. Będzie to twórczość operowa, operetkowa, jak i pieśniarska, sakralna oraz symfoniczna. Podziwiać będziemy czołowych polskich artystów: śpiewaków i muzyków. Zobaczymy także dzieła najwybitniejszych polskich malarzy przełomu XX i XXI wieku.

Festiwal Wiesława Ochmana w Zawierciu to wydarzenie artystyczne skierowane zarówno do melomanów, jak i do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z muzyką klasyczną. W związku z tym trzy spośród sześciu wydarzeń artystycznych będą dostępne dla publiczności za darmo.

 

Festiwal  otworzy specjalna gala 7 października o godzinie 18:00. W tym roku będzie to Wolfgang Amadeusz Mozart, którego to muzykę kocha cały świat.  Tuż po koncercie, ok. godz.21:00.  8 października  o godzinie 11:00 odbędzie się  spotkanie Artystyczne z Wiesławem Ochmanem i Warsztat Edukacyjny – DZIEŃ DLA MŁODYCH.  Kolejnym punktem  festiwalu  8 października  tuż po godzinie  18:00 będzie Operetka “Hrabina Marica” – DZIEŃ DLA MŁODYCH. 

Następnym  punktem  Festiwalu 9 października  będzie “Europejska Muzyka Sakralna” – KONCERT POKOLENIOWY. Odbędzie się on o godzinie 19:00 w Bazylice mniejszej pw. św. Apostołów Piotra i Pawła. Wraz z Wiesławem Ochmanem wystąpi jego wnuczek- tenor Krystian Ochman, Anita Maszczyk, Aleksandra Stokłos, Aleksandra Płóciennik.

 

Po zakończeniu koncertu “Europejska Muzyka Sakralna” Wernisaż “Malarstwo Polskie” ”, podczas którego zobaczymy ponad 40 obrazów najwybitniejszych polskich malarzy przełomu XX i XXI wieku.

Ostatnim, a zarazem najważniejszym punktem wydarzenia będzie charytatywna gala, która odbędzie się 10 października o godzinie 18:00 w sali  widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury .  Tego dnia Jubileuszowo, bo po raz 25. zagrają artyści muzycy Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego.

Szczegóły dotyczące Festiwalu można znaleźć na stronie www.mok.pl oraz www.ochmanfestiwal.pl

 

Bilety do nabycia  w kasie MOK “Centrum” Zawiercie ul. Piastowska 1 oraz w serwisie biletpro

 

Zobacz Także:

Wybieg dla psów w Zawierciu – już niebawem powstanie w centrum

W MOK Zawiercie gorące jesienne premiery !

Zawierciańscy okuliści uratowali oko poszkodowanego

 

 

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *