Przebudowa ul.Dojazd w Zawierciu

Przebudowa ul.Dojazd w Zawierciu

Przebudowa ul.Dojazd w Zawierciu idzie pełną parą. Powstanie nowa nawierzchnia i nowe miejsca parkingowe.

 

Przebudowa ul.Dojazd w Zawierciu realizowana jest przez firmę Jansbud Jan Soboń z Zawiercia. Firma ta bowiem wygrala przetarg na wykonanie tej inwestycji, gdyż zaproponowała najniższą cenę ze wszystkich oferentów. Całkowity koszt tej inwestycji wyniesie niewiele ponad 200 tysięcy złotych. Obecnie trawają prace budowlane, których zakończenie planuje się na listopad bieżącego roku.

W ramach tej inwestycji powstanie nowa nawierzchnia asfaltowa na odcinku od strony ul.Zaparkowej, jak również ul.Wierzbowej. Pojawią się także 24 nowe miejsca parkingowe, wśród których 2 przewidziano dla osób niepełnosprawnych. Nowy parking powstanie na wprost bloków 19 i 21 przy ul.Dojazd. Nawierzchnia parkingu zostanie pokryta kostką brukową, a dodatkowo wypopsażony on będzie w nowe oświetlenie.

Przypominamy, iż remont ulicy Dojazd w Zawierciu to jedna z wielu inwestycji, jakie ostatnio mają miejsce w naszym mieście. Przeprowadzono już nastepujące remonty : remont chodnika przy ul.Kresowej, przebudowa ulicy Wyszyńskiego, remont ulicy Polskiej, gruntowny remont wiaduktu DK-78. Kilka dni temu poznaliśmy także wykonawcę, który wybuduje końcowy odcinek zachodniej obwodnicy Zawiercia.To tylko niektóre inwestycje, które miasto realizuje dla poprawy komfortu mieszkańców. Wszystko z myślą o nich i dla nich.

Źródło i foto : UM Zawiercie

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kontakt@kulturalnezawiercie.pl

Zobacz także: Przetarg ZGM Zawiercie na najem lokali użytkowych

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *