Przebudowa drogi powiatowej

Przebudowa drogi powiatowej – podpisano umowę z wykonawcą

Przebudowa drogi powiatowej, która łączy Pilicę z Kocikową jest już pewna. W Starostwie Powiatowym w Zawierciu podpisano bowiem umowę z wykonawcą.

Przebudowa drogi powiatowej pomiędzy Pilicą a Kocikową zostanie wykonana przez firmę BERGER BAU POLSKA SP. Z O.O. z siedzibą we Wrocławiu. W piątek, 31 lipca przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Zawierciu podpisali umowę na realizację tego zadania. Nosi ono nazwę “Przebudowa drogi powiatowej nr 1765 S od km 0+000 – skrzyżowanie ul. 17-go Stycznia z drogą wojewódzką 794 w Pilicy do km 4+560 w Kocikowej oraz od km 4+560 do km 5+505 w Kocikowej”.

Umowa ta opiewa na kwotę 2 928 432,48 zł.

W ramach zawartej umowy, firma wykonawcza zobowiązuje się do przygotowania koniecznej dokumentacji i przygotowania całej inwestycji. Wykona także prace rozbiórkowe. Tutaj przewiduje się frezowanie istniejącej konstrukcji jezdni, istniejących krawężników, chodników, obrzeży, zjazdów. Wszelkie zakrzewienie zostanie wykarczowane. Następnie, przebuduje drogę. Chodzi tutaj o drodze jednojezdniowej dwupasowej dwukierunkowej klasy L o kategorii ruchu KR2 o szerokości 5,5 m w miejscu budowy chodnika oraz 5,0 m w pozostałym zakresie. Powstanie nowy chodnik, z kolei te już istniejące przejdą przebudowę. Wykonawca także odtworzy istniejące pobocze o szerokości 0,75 m, a także wyremontuje zjazdy indywidualne w formie przejazdu przez chodnik.

Oprócz tego, wykonawca także dokona odpowiednich oznakowań poziomych i pionowych, jak również wszelkich róbót wykończeniowych.

Inwestycja ta zakończy się najpóźniej do 30 października 2020 roku.

Na jej wykonanie, Starostwo otrzymało dofinansowanie ze środków Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2020. Ponadto, zabezpieczono także środki własne z Powiatu Zawierciańskiego i Gminy Pilica.

 

Źródło i foto :  Powiat Zawierciański

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kontakt@kulturalnezawiercie.pl

Zobacz także: Bon turystyczny 500+ – aktywacja rusza już od jutra, 1 sierpnia

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *