Prowadziły samochody

Prowadziły samochody na podwójnym gazie

Prowadziły samochody na podwójnym gazie. 20-latka wjechała w zaparkowany przy krawędzi jezdni samochód, następnie  uciekła z miejsca zdarzenia. Inna kierującą pojazdem,  podczas  drugiego  zdarzenia 38-letnia kobieta nie zachowała bezpiecznej odległości od jadącego przed nią fiata, wynikiem czego było najechanie na ten pojazd.

 

Prowadziły  samochody na podwójnym  gazie   … !

 

– Wczoraj o godzinie 19:00 w Porębie na ulicy Modrzewiowej doszło do kolizji. W prawidłowo zaparkowany przy krawędzi jezdni samochód wjechał inny pojazd. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci szybko namierzyli samochód sprawcy, którym okazała się 20-letnia mieszkanka Myszkowa. Kobieta potwierdziła, że to ona kierowała osobową hondą, którą w trakcie cofania uderzyła w zaparkowany samochód. Przyznała się również do tego, że piła alkohol, a także, że… nie ma prawa jazdy. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jej organizmie 1,4 promila alkoholu.

 

– Do drugiego zdarzenia doszło przed godziną 3:00 w Zawierciu na ulicy Harcerskiej. Jak ustalili policjanci zawierciańskiej drogówki, kierująca bmw nie zachowała bezpiecznej odległości od jadącego przed nią fiata, wynikiem czego było najechanie na ten pojazd. Jak się okazało, 38-letnia sprawczyni miała prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. W takim stanie przewoziła dwójkę dzieci: 10-letnią dziewczynkę i 8-letniego chłopca. Dodatkowo samochód nie posiadał ważnych badań technicznych. Dowód rejestracyjny pojazdu został zatrzymany.

 

Za jazdę na podwójnym gazie, kobietom  grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat oraz obligatoryjna kara finansowa w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

 

źródło oraz foto: KPP Zawiercie

 

Zobacz także:

 – Zawierciańskie obiekty walczą o tytuł Najlepszej Przestrzeni Publicznej

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *