Prezydent Zawiercia przyznał stypendium

Prezydent Zawiercia przyznał stypendium dla artystów z Zawiercia

Prezydent Zawiercia przyznał stypendium dla utalentowanych artystycznie mieszkańców miasta w kwocie łącznej 30 tysięcy złotych.

 

Prezydent Zawiercia przyznał stypendium w dziedzinie kultury dla utalentowaneych mieszkańców Zawiercia. Pieniądze trafią do mieszkańców, którzy udzielają się artystycznie i pragnie rozwijać swoje pasje. Przyznane środki mają pomóc w spełnianiu ich artystycznych marzeń, jak również dalszemu rozwijaniu się w dziedzinie kultury. Wszystkie wnioski, które wpłynęły do Urzędu rozpatrzono pozytywnie.

Stypendium otrzymują :
  1. Kaja Skwara – projekt „Mój design”– stypendium w wysokości 2500 zł . Środki zostaną wykorzystane na  wydruk plansz, zakup oprogramowania, zakup niezbędnych materiałów, zakup ram.
  2. Wiktoria Rauk –projekt „Edukacja muzyczna”- stypendium w wysokości 1700 zł . Z przeznaczeniem na zakup instrumentu, na naukę gry na gitarze elektrycznej.
  3. Katarzyna Joanna Lasota – projekt „Wydanie tomiku poezji” – stypendium w wysokości 1200 zł.  Środki pozwolą na wydrukowanie książki.
  4. Róża Anna Kopeć – projekt „Rozwój muzyczny”- stypendium w wysokości 2000 zł.  Pieniądze sfinansują kurs muzyczny gry na skrzypcach w Łańcucie.
  5. Natalia Gryc – projekt „Pomoc w rozwoju artystycznym” – stypendium w wysokości 3959 zł. Za stypendium zakupiony zostanie komputer, jak również tablet.
  6. Bernard Leopold Stawarz – projekt „Muzykować całą duszą”- stypendium w wysokości 2600 zł . Pokryje ono koszty udziału w kursie dyrygenckim, organowym, udziału w warsztatach dyrygenckich, a także w konkursie organowym na Słowacji i konsultacje w dziedzinie aranżacji.
  7. Anna Weronika Opyrchał – projekt „Digital painting – czyli (prawie) ekologiczna twórczość”- stypendium w wysokości 1000 zł.  Umożliwi zakup sprzętu do tworzenia malarstwa cyfrowego.
  8. Paweł Pietrzyca i Grzegorz Jastrząb – projekt „Stała wystawa zdjęć miasta Zawiercie i okolic w przejściu podziemnym dworca PKP” – stypendium w wysokości 8150 zł, które pozwoli na zakup ram, wydruk zdjęć, jak również montaż galerii.
  9. Jolanta Bednarek – projekt „Rozwój artystyczny skrzypaczki” – stypendium w wysokości 3250 zł pozwoli z na udział w Międzynarodowych Kursach w Łańcucie, zakup akcesoriów i pomocy naukowych , konserwację instrumentu,a także wymianę włosia.
  10. Jakub Wysocki – projekt „Zakup instrumentu muzycznego Syntezator Roland” – stypendium w wysokości 3500 zł. Kwota ta pozwoli na zakup instrumentu, który jest niezbędny do relizacji projektu.

 

Źródło i foto : UM Zawiercie

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kontakt@kulturalnezawiercie.pl

Zobacz także: Mieszkania chronione w Porębie oddane do użytku

 

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *