Pracownicy MOPs-u Zawiercie

Pracownicy MOPs-u Zawiercie szyją maseczki

Pracownicy MOPS-u Zawiercie szyją maseczki ochronne. To w związku z deficytem tego towaru na rynku.

 

 Ponad 450  maseczek uszyli  pracownicy MOPS-u Zawiercie. W akcję zaangażowali  się opiekunowie wolontariatu, animatorzy oraz koordynatorzy, którzy  w ramach projektu projektu 9.1.1. „Wzmacnianie potencjału społeczno-zawodowego’ na lata 2019/2020 postanowili  zakupić dwie maszyny do szycia oraz materiały  potrzebne do produkcji maseczek  ochronnych.

 

Dotychczas pracownicy MOPS-u Zawiercie uszyte  maseczki przekazali podopiecznym Dziennego Domu Pomocy Społecznej, Środowiskowego Domu Samopomocy oraz pracownikom MOPS-u, którzy mają bezpośredni kontakt z klientami na codzień.

 

Jak informuje Miejski  Ośrodek Pomocy Społecznej w Zawierciu . . .

 

 – W dalszym ciągu szyjemy i rozdajemy maseczki. W akcję zaangażowani są opiekunowie wolontariatu, animatorzy oraz koordynatorzy projektu. Każda para rąk jest na wagę złota, a każda maseczka to większe poczucie bezpieczeństwa i ochrony przed panoszącą się epidemią COVID-19. Z zakupionej bawełny wspólnie uszyliśmy ok. 450 maseczek, rozchodzą się spod igły, szyjemy więc nadal. Ogromną radość sprawił nam zakup dwóch maszyn do szycia, które sprawują się doskonale i pozwalają na wykorzystanie każdej wolnej chwili. Prosimy osoby zainteresowane nabyciem maseczki, o zgłaszanie potrzeb w MOPS Zawiercie pod nr. tel. 32 672 21 34( wew. 36). W miarę naszych możliwości będziemy starali się służyć pomocą.

 
foto: Mops Zawiercie

 

Zobacz także: Zawiercie udostępnia mieszkania dla medyków

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *