Pracownia gastronomiczna w zawierciańskim Kołłątaju

Pracownia gastronomiczna w zawierciańskim Kołłątaju oddana do użytku

Pracownia gastronomiczna w zawierciańskim Kołłątaju jest już gotowa do użytku. Uroczyste jej oddanie odbyło się w środę, 13 października .

 

Pracownia gastronomiczna w zawierciańskim Kołłątaju jest już gotowa do użytkowania przez uczniów. W środę, 13 października odbyło się uroczyste przekazanie jej do użytku. Od dziś, będzie ona służyła młodzieży uczącej się w Zespole Szkół im. H. Kołłątaja w Zawierciu (technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik hotelarstwa). Poprzednia pracownia gastronomiczna była bowiem w fatalnym stanie. Zatem jej remont był konieczny. Udało się natomiast go wykonać w ramach programu „Nowa jakość kształcenia zawodowego w ZSiP im. H. Kołłątaja w Zawierciu”. Nowoczesna pracownia pozwoli bowiem teraz młodzieży na zdobywanie wiedzy praktycznej w bardzo dobrym warunkach, ale przede wszystkim bezpiecznych.

Uroczystość otwarcia nowej pracowni została połączona z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji odbyła się również uroczysta akademia.

Natomiast całkowity koszt remontu pracowni wyniósł 157.439,46 zł . Zakupiony sprzęt z kolei kosztował blisko 160 tysięcy złotych.

W wydarzeniu udział wziął Starosta Zawierciański Gabriel Dors wraz z dyrektor Centrum Usług Wspólnych- Patrycją Kowalską. Ponadto, uczestniczyli w nim również : Paweł Sokół – Wicestarosta Zawierciański, Tomasz Dzierżanowski – Sekretarz Powiatu, Dariusz Bednarz – Przewodniczący Komisji Edukacji Rady Powiatu Zawierciańskiego, a także reprezentujący Centrum Usług Wspólnych: naczelnik Wydziału Inwestycji Mariusz Żakowski i Izabela Zielińska, Główna Księgowa.

 

Źródło i foto : Starostwo Powiatowe w Zawierciu

Zobacz Także :

Nowe perony, tory i mosty na linii Tarnowskie Góry – Zawiercie

Październikowa edycja Strefy Domowej Wyprzedaży w Zawierciu

Policja poszukuje podejrzanego – mężczyzna nie płaci alimentów

Teatr piasku w Zawierciu – spektakl zawita do MOKu

Nowy klub muzyczny w Zawierciu powstanie już niebawem

Głosowanie w budżecie obywatelskim zakończone. Znamy wyniki

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *