jednorodzinnego w Zawierciu

Pożar poddasza budynku jednorodzinnego w Zawierciu

Do pożaru poddasza budynku jednorodzinnego w Zawierciu doszło wczoraj 2 lutego o godzinie 15:58 przy ul. Senatorskiej W zdarzeniu nikt nie został poszkodowany.

 

Jak informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu

– Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu przyjęło zgłoszenie o pożarze poddasza budynku jednorodzinnego. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia KDR stwierdził pożar strychu nad poddaszem użytkowym na całej powierzchni oraz silne zadymienie w budynku.

Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu energii elektrycznej w budynku, podaniu dwóch prądów wody w natarciu do wnętrza z jednoczesnym przeszukaniem budynku, oddymieniu i przewietrzeniu budynku, pomiarze stężenia CO w całym budynku po przewietrzeniu, pomiarze temperatury kamerą termowizyjną konstrukcji dachu i drewnianego stropu, zabezpieczeniu dachu plandeką.

 

W działaniach ratowniczo – gaśniczych, które trwały niespełna 2 godziny, brały udział  3 zastępy JRG PSP Zawiercie oraz 3 zastępy OSP. W zdarzeniu nikt nie został poszkodowany.

Foto: KPP SP w Zawierciu

 

Zobacz Także

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *