Powrót do szkół od września

Powrót do szkół od września- Premier potwierdza decyzję

Powrót do szkół od września – Premier zapowiedział, iż od nowego roku szkolnego i akademickiego nauka wraca do normalnego, stacjonarnego trybu.

Powrót do szkół od września – o tym między innymi zapewnił szef Rządu podczas Rozmowy Dnia w  TVP3 Łódź

Mateusz Morawiecki potwierdził, że od 1 września uczniowie wracają normalnie do szkół, natomiast studenci – od 1 października. Zaznaczył także, że jest to pewna decyzja. Premier zapewnił również, że w przypadku ponownego ataku koronawirusa jesienią- wprowadzone będą obostrzenia, jednak nie grozi nam kolejne zamrożenie gospodarki, takie, jakie nastąpiło w ostatnim czasie. Zaleca się w dalszym ciągu zwracać uwagę na częste myci rąk, a także noszenie maseczek w miejscach publicznych.

“Mamy dużo więcej doświadczeń i nie zamierzamy zamykać gospodarki w takim stopniu, jak do tej pory. Będą obostrzenia, zachęcam do dystansowania się, do dezynfekcji i mycia częstszego rąk i do noszenia maseczek” – powiedział Premier.

W ostatnim czasie pojawiło się w mediach bardzo dużo nieprawdziwych informacji, jakoby od września miała obowiązywać nadal nauka zdalna. Wątpliwości te rozwija także Ministerstwo Edukacji Narodowej. W liście skierowanym zarówno do nauczycieli i dyrektorów, jak i do uczniów i rodziców Minister Piontkowski zapowiedział :

“Przygotowujemy się do nowego roku szkolnego. Chcemy, aby we wrześniu uczniowie i nauczyciele wrócili do szkół w normalnym, stacjonarnym trybie. Wszyscy zgodzimy się z tym, że nawet najlepsze i najnowocześniejsze technologie nie zastąpią bezpośredniego kontaktu i nie stworzą przestrzeni do nawiązywania relacji oraz budowania więzi, które rodzą się w szkolnych murach.”

Zgodnie zatem z zapowiedziami Polskiego Rządu – od września dzieci będą kontynuowały naukę w normalnych warunkach -stacjonarnie w szkołach.

Foto: TVP3

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kontakt@kulturalnezawiercie.pl

Zobacz także: Prezydent Zawiercia otrzymał votum zaufania – “za” głosowało 13 radnych

 

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *