Potrzebna pomoc dla Lenki

Potrzebna pomoc dla Lenki – konieczna jest kosztowna operacja

Potrzebna pomoc dla Lenki z Krzeszowic. Dziewczynka ma 12 lat i marzy o normalnym życiu w pełnej sprawności. Do tego niestety konieczna jest bardzo kosztowna operacja za granicą.

 

Potrzebna pomoc dla Lenki – 12-letniej dziewczynki, która marzy o pełnej sprawności. Od urodzenia zmaga się ona bowiem z licznymi chorobami. Lenka przyszła na świat z wrodzoną wadą kości udowej- prawa kość jest kilka centymetrów krótsza od lewej. Ale to nie wszystko. Zaraz po porodzie wymagała reanimacji – nie oddychała. W ostatnim czasie dołączyły inne schorzenia, które uniemożliwiają dziewczynce normalne życie. Mowa tutaj bowiem o rotacji w kolanie, niewykształconej kości strzałkowej, a także zwichniętym biodrze. Wszystkie te schorzenia powodują, że Lenka porusza się na wózku inwalidzkim, nie jest w stanie sama się poruszać, bez niczyjej pomocy. Jedyną szansą na odzyskanie przez nią sprawności jest dr Dror Paley z Kanady. Na ta chwilę, tylko ten światowej sławy chirurg ortopeda podejmie się leczenia dziewczynki i postara się przywrócić jej sprawność. Niestety, wiąże się to z ogromnymi kosztami, na które rodziny dziewczynki po prostu nie stać.

Ruszyła w związku z tym zbiórka na stronie siepomaga.pl , gdzie można dokonywać wpłat – o co w imieniu Lenki i jej rodziców bardzo prosimy. Link do zbiórki dostępny jest TUTAJ .

Natomiast więcej o historii Lenki przeczytać można na profilu na Facebook – > Walczymy o sprawność Lenki

Ponadto, na terenie naszego miasta zorganizowano akcję “Szafowanie”, która polega na zbiórce ubrań ( damskich, męskich, dziecięcych), pościeli, butów, maskotek – wszystkiego co nadaje się do użytku. Rzeczy te zostaną sprzedane, a środki pozyskane w ten sposób trafią na konto zbiórki dla Lenki. Zatem ubrania zyskają drugie życie, a Lenka dzięki temu szanse na normalne życie.

Czasu jest niestety mało – zbiórka trwa jedynie do 28 listopada. Osoby zainteresowane przekazaniem rzeczy na ten szczytny cel proszone są o kontakt telefoniczny do osoby odpowiedzialnej za zbiórkę w Zawierciu –  tel. 507-386-664

 

Potrzebna pomoc dla Lenki

 

Więcej o akcji szafowania możecie przeczytać na stronie szafowanie.pl

Foto : Walczymy o sprawność Lenki

Zobacz także

Mikołajki w MOK Zawiercie – program imprezy

Mikołajki w Galerii Stara Łaźnia w Zawierciu – przygotowano moc atrakcji

Polska w kryzysie – na ratunek przychodzi tarcza antyinflacyjna

Tragiczny finał poszukiwań zaginionej Moniki – kobieta nie żyje

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *