powiecie zawierciańskim

Posypały się pierwsze wyższe mandaty w powiecie zawierciańskim

Tysiąc pięćset złotych mandatu otrzymał kierowca, który przekroczył w naszym powiecie zawierciańskim prędkość o ponad 100 km/h w terenie zabudowanym.

 

Dwa zatrzymane prawa jazdy i wysokie mandaty karne – to konsekwencje jazdy z prędkością ponad 100 km/h w terenie zabudowanym w powiecie zawierciańskim. Od 1 stycznia 2022 roku funkcjonuje nowy taryfikator mandatów, który podniósł wysokość grzywien za najbardziej niebezpieczne i nieodpowiedzialne wykroczenia na drodze.

W niedzielny poranek policjanci z zawierciańskiej drogówki w miejscowości Giebło Kolonia zatrzymali do kontroli pojazd. Kierujący oplem 45- latek w terenie zabudowanym jechał z prędkością 102 km/h. Około godziny 11:00 w Lgocie Murowanej zatrzymano kolejnego pirata drogowego. Tym razem 35-letni kierowca opla przekroczył dopuszczalną prędkość o 54 km/h. Prawa jazdy zostały zatrzymane. Obaj kierujący zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 1,5 tys. zł czytamy w komunikacie KPP Zawiercie

Nowa ustawa podwyższa grzywny za nieprawidłowe zachowanie w stosunku do pieszych, niewłaściwe wyprzedzanie i znaczne przekroczenie prędkości. Nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, wyprzedzanie na przejściu dla pieszych, czy jazda po chodniku, to minimum 1,5 tysiąca złotych grzywny. Dodatkowo, jeśli sprawca spowodował zagrożenie bezpieczeństwa pieszego, sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów. Minimum 1 tysiąc złotych grzywny zapłaci kierowca, który nie zastosuje się do zakazu wyprzedzania określonego ustawą lub znakiem drogowym. Nowe przepisy wprowadzają też obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów i grzywnę minimum 1,5 tysiąca złotych za kierowanie pojazdem mechanicznym bez wymaganych uprawnień.  Wprowadzono wyższe grzywny, m.in. nawet 5 tysięcy złotych za przekroczenie prędkości o ponad 71 km/h, kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu – minimum 2,5 tysiąca złotych, nieprawidłowe przechodzenie lub przejeżdżanie przez przejazd kolejowy – minimum 2 tysiące złotych, a także niewskazanie komu powierzyliśmy do kierowania nasz pojazd – od 4 do 8 tysięcy złotych.

 

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kontakt@kulturalnezawiercie.pl

 

Zobacz Także

Mężczyzna pomimo zakazu zbliżania się „podniósł rękę” na kobietę

Kolędowa uczta w Zawierciu z Zespołem Pieśni i Tańca Śląsk

Rozkład dyżurów aptek w Zawierciu – STYCZEŃ 2022

Orszak Trzech Króli w Zawierciu przejdzie ulicami miasta

Złodziej rowera wpadł przez narkotyki. Teraz odpowie za dwa przestępstwa

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.