Porodówka w Zawierciu

Porodówka w Zawierciu w pierwszej 4 w kraju

Jak  poinformował Szpital Powiatowy w Zawierciu, Porodówka w Zawierciu  znalazła się na 4 miejscu w kraju i 1 w województwie śląskim  w rankingu Fundacja Rodzić po Ludzku, która od lat monitoruje opiekę okołoporodową w Polsce.

 

W dniu wczorajszym, w mediach społecznościowych Szpitala w Zawierciu pojawiła się  informacja, że Porodówka w Zawierciu  znalazła się na 4 miejscu w kraju i 1 w województwie śląskim  w rankingu Fundacja Rodzić po Ludzku.

 –Z ogromną radością informujemy, że nasza Porodówka w Zawierciu znalazła się na 4 miejscu w kraju i 1 w województwie śląskim  w rankingu Fundacja Rodzić po Ludzku, która od lat monitoruje opiekę okołoporodową w Polsce.

Ranking jest tworzony na podstawie ankiet pacjentek, które oceniają m.in. realizację planu porodu, kontakt z dzieckiem po narodzinach, wsparcie w karmieniu piersią czy warunki na oddziale.

Serdecznie dziękujemy pacjentkom, które chciały się podzielić swoją oceną i wypełniły ankiety – czytamy w komunikacie Szpitala

 

Porodówka w Zawierciu w pierwszej 4 w kraju

Fundacja Rodzić po Ludzku, jak sama o sobie mówi, od 2018 r monitoruje opiekę okołoporodową w Polsce – sprawdzają, jak szpitale opiekują się kobietami i ich dziećmi, jak przestrzegają Standardu Organizacyjnego Opieki Okołoporodowej.

Robimy to po to, żeby poznać prawdę o porodówkach i wnosić głos kobiet do przestrzeni publicznej. Pokazywać jak wygląda opieka w konkretnych placówkach i interweniować tam gdzie dochodzi do łamania prawa.

 

Wszystkie Panie, które urodziły na  Porodówce w Zawierciu, nada mogą się  podzielić swoja opinia , za pośrednictwem  wypełnienia  ankiet https://rodzicpoludzku.pl/projekty/glos-matek-2020-2/

 

Na grafikach prezentujemy Wam pierwszą dziesiątkę szpitali, które swoją pozycję uzyskały właśnie dzięki ankiecie #głosmatek (dane z dnia 28.08.2022)

 

Poniżej  przedstawiamy kilka opinii mam korzystających z Porodówki w Zawierciu :

Cudowna informacja! W zeszłym tygodniu udało mi się wypełnić ankietę. Gratulacje! Super zespół, super miejsce! Poród nie musi być traumą.

Nie mogło być inaczej, w pełni zasłużone

Brawo! Zasłużone w 100% , Wam naprawdę się należy!!!!

Super opieka i warunki a poród marzenie Pozdrowienia dla położnych z którymi rodzilam Estera Sierpińska i Angelika Figiel-Cisoń położne z powołania

 

Zobacz także:

Dodatek węglowy 2022- gdzie złożyć wniosek?

Za nami charytatywny zlot dla Niny w Zawierciu

Modernizacja Szpitala w Zawierciu – zakończono 3-letnią inwestycję

Zawiercie – dyżury aptek we wrześniu 2022

Powstaje Obwodnica Zawiercia – przyznano dofinansowanie

Egzaminy na prawo jazdy już w październiku w Zawierciu

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.