Pomoc dla Zbigniewa z Zawiercia

Pomoc dla Zbigniewa z Zawiercia – mężczyzna zmaga się z ciężką chorobą

Pomoc dla Zbigniewa z Zawiercia – mężczyzna choruje na ciężką chorobę i bez rehabilitacji coraz bardziej traci sprawność.

 

Pomoc dla Zbigniewa z Zawiercia – 64-letniego mężczyzny, cierpiącego na chorobę Picka. Jeszcze nie tak dawano, Pan Zbigniew był pełnym życia, wysportowanym mężczyzną. Kochał sport i jego życie tak naprawdę ściśle się z nim wiązało. Był bowiem najpierw pierwszoligowym piłkarzem Zagłębia Sosnowiec. Nieco później pracował jako trener w klubie Warta Zawiercie. Nie wyobrażał sobie życia bez sportu. Wszystko jednak prysnęło jak bańka mydlana z chwilą, gdy dowiedział się o chorobie. Miało to miejsce w 2017 roku. Wtedy to bowiem okazało się, że cierpi na rzadką chorobę genetyczną – chorobę Picka. Rok temu pan Zbigniew poruszał się o własnych siłach. Niestety, teraz jest to już niemożliwe. Jest osobą leżącą i nie jest w stanie funkcjonować bez pomocy innych. Aby jednak choroba tak szybko nie postępowała, a sprawność pana Zbigniewa się nieco poprawiła potrzebna jest kosztowna rehabilitacja i leczenie. Dlatego prosimy o pomoc – liczy się tak naprawdę każda złotówka.

Czym jest choroba Picka ? Prowadzi ona do utraty władzy nad ciałem. Często zaczyna się dość niepozornie – od stanów depresyjnych czy zaburzeń lękowych. Dlatego też początkowo chorzy trafiają na konsultację psychiatryczną, jednak leczenie tego typu nie przynosi efektów. W kolejnej fazie pojawiają się nowe objawy- chorzy zachowują się niestosownie, nie przestrzegają norm społecznych, miewają problemy ze snem, pojawia się deficyt językowy i zaburzenia poznawcze i pamięciowe. Kolejnym, ostatnim etapem choroby jest otępienie czołowo – skroniowe. Wtedy to pacjenci przejawiają chwiejność emocjonalną, utratę zainteresowań, zaburzenia pamięci czy funkcji wzrokowo – przestrzennych i ruchowych. Pojawia się także sztywność ruchowa, co w konsekwencji prowadzi do unieruchomienia chorego.

Nie pozwólmy zatem Panu Zbigniewowi cierpieć – skoro jest szansa poprawić jego stan, to trzeba to wykorzystać. Potrzebne na to są jednak środki. Wpłaty można dokonywać za pośrednictwem zbiórki dostępnej pod linkiem :  SIEPOMAGA

 

 

Zobacz także :

Deklaracja o sposobie ogrzewania – złóż ją już dziś do urzędu miasta

Opłatomat w zawierciańskim Urzędzie Miasta

Filmowe nowości w MOK Zawiercie – repertuar na luty 2022

Młode Zawiercianki Mistrzyniami Śląska

Kabaret Paranienormalni odwiedzi Zawiercie – przygotowali nowy program

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.