ferii zimowych w Zawierciu

Połowa ferii zimowych w Zawierciu za nami

Połowa ferii zimowych w Zawierciu już minęła. Mimo, iż aura na dworze nie rozpieszcza i niczym zimowych ferii nie przypomina, to Miasto Zawiercie dołożyło wszelkich starań, aby dzieci i młodzież w tym czasie mogła spędzić czas miło i przede wszystkim bezpiecznie.

Połowa ferii zimowych w Zawierciu już minęła. Mimo, iż aura na dworze nie rozpieszcza i niczym zimowych ferii nie przypomina, to Miasto Zawiercie dołożyło wszelkich starań, aby dzieci i młodzież w tym czasie mogła spędzić czas miło i przede wszystkim bezpiecznie.W trakcie ferii w wyznaczonych godzinach lodowisko OSiR przy ul. Wierzbowej oraz kryta pływalnia przy ul. Pomorskiej udostępniona jest dla dzieci i młodzieży bezpłatnie. Na basenie dostępny jest także wodny tor przeszkód. Dla zwolenników nieco bardziej śnieżnych  szaleństw, zorganizowano wyjazd na narty na stok do Cisowej ( stok jest sztucznie naśnieżany i warunki narciarskie są tam naprawdę dobre- zarówno dla amatorów, jak i bardziej zaawansowanych narciarzy).

Dla bardziej ciepłolubnych, na terenie OSiR-u przygotowano także zajęcia z hokeja stołowego, przeróżne gry i zabawy logiczne oraz speeds stacks, odbył się turniej tenisa stołowego, zajęcia z piłki ręcznej, turniej piłki nożnej „Rodzic – dziecko”.

 

W Miejskim Ośrodku Kultury odbywały się dotychczas zajęcia taneczne, plastyczne,  szkółka szachowa i bilardowa, zajęcia w pracowni szkła i ceramiki oraz zajęcia z modelarstwa lotniczego. Ponadto mała sala kinowa udostępniona była dla dzieci, gdzie wyświetlano filmy specjalnie przygotowany dla nich repertuar.

 

Moc atrakcji na ferie przygotowała także Biblioteka Zawiercie. W filii nr 2 odbyły się zajęcia z koralików- dzieci tworzyły przeróżne zimowe cuda z koralików.  Kolejną atrakcją, już dla nieco starszych dzieci, niewątpliwie był Poranek z bohaterami Gwiezdnych Wojen. Miłośnicy gwiezdnej sagi musieli rozwiązać quiz na temat sagi Gwiezdne Wojny, a tuż potem odbyły się zajęcia kreatywne, polegające m.in. na budowaniu statku międzygalaktycznego.  Z kolei w filii nr 10 dzieci mogły wykonać wydruki 3D. Wszystkie breloczki, które powstały tą metodą będą możliwie do odebrania w drugim tygodniu ferii. Ogromną atrakcją były także zajęcia artystyczne, polegające na poszukiwaniu miasteczkowego potwora.

Tak minął w Zawierciu pierwszy tydzień ferii. Przed nami jeszcze drugi tydzień, na który także przygotowano moc atrakcji dla małych i tych trochę większych mieszkańców odpoczywających od zajęć szkolnych.

————————————————

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kontakt@kulturalnezawiercie.pl

 

Zobacz także: Autobusy ZKM Zawiercie darmowe w trakcie ferii

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *