Policyjny pościg

Policyjny pościg za brawurowym kierowcą Audi A6

W czwartek, 9 października w godzinach wieczornych (około 20:00), policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu patrolowali miasta nieoznakowanym pojazdem. Ich uwagę przykuł kierowca samochodu marki Audi A6, który na ulicy Paderewskiego

 

Policyjny pościg  – W czwartek, 9 października w godzinach wieczornych (około 20:00), policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu patrolowali miasta nieoznakowanym pojazdem. Ich uwagę przykuł kierowca samochodu marki Audi A6, który na ulicy Paderewskiego z ogromną prędkością wyprzedził ich samochód, zapewne niezdając  sobie sprawy, że w środku znajdują się funkcjonariusze policji. Przy wyprzedzaniu ominął z lewej strony wysepkę na przejściu dla pieszych, nie tylko łamiąc tym przepisy,ale stwarzając realne zagrożenie dla pieszych i innych użytkowników drogi. Po tej brawurowej akcji stróże prawa bez wahania włączyli sygnały dźwiękowe i świetlne i wyruszyli w pościg za szalonym kierowcom. Wówczas mężczyzn jeszcze bardziej zwiększył prędkość i rzucił się do ucieczki. Po drodze łamał szereg przepisów – począwszy od znacznego przekroczenia prędkości, przez wyprzedzanie na przejściu dla pieszych, po wyprzedzanie na podwójnej linii ciągłej. Ponadto, na jednym z łuków, przez ogromną prędkość i brak możliwości zapanowania nad pojazdem, uszkodził nadjeżdżający z naprzeciwka samochód.

 

Policyjny pościg za brawurowym kierowcą Audi A6

Na szczęście nikomu nic się nie stało. To jednak nie zatrzymało mężczyzny, który kierował się następnie w kierunku Ogrodzieńca. Policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu udało się chwilę później zatrzymać mężczyznę. Jak się okazało- 46-letni mieszkaniec Ogrodzieńca nie tylko był pod wpływem alkoholu (w jego krwi wykryto ponad 1,8 promila alkoholu), ale także nie posiadał prawa jazdy, ponieważ wcześniej już zostało mu zatrzymane. Mężczyzna trafił od razu do policyjnego aresztu.

 

Za wymuszenie na policjantach pościgu, nie zastosowanie się do sygnałów świetlnych i dźwiękowych grozi mu 5 lat więzienia. Ponadto dochodzą do tego wielokrotnie złamane przepisy ruchu drogowego (przekroczenie prędkości, wyprzedzanie na podwójnej linii ciągłej i w pobliżu przejścia dla pieszych, omijanie wysepki z lewej strony). Obligatoryjnie zostanie mu odebrane prawo jazdy na minimum 3 lata.

źródło:KPP Zawiercie

————————————————

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kontakt@kulturalnezawiercie.pl

 

Zobacz także:  Obwodnica Zawiercia- część zachodnia zostanie dokończona

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *