Policjant z Zawiercia

Policjant z Zawiercia potrzebuje pomocy w kosztownej rehabilitacji

Policjant z Zawiercia – Andrzej Dudkiewicz przeszedł udar mózgu. Po długotrwałym pobycie w szpitalu, wrócił do domu. Potrzebuje jednak kosztownej rehabilitacji, gdyż cierpi na lewostronny niedowład.

 

Policjant z Zawiercia, 42-letni specjalista dochodzeniowo – śledczy z Wydziału Kryminalnego przeszedł udar mózgu. Od 21 lat pracuje w policji, z czego aż 16 lat spędził w Komendzie w Zawierciu. Mężczyzna w listopadzie 2019 roku przeszedł udar mózgu- krwotok mózgowy do półkul. Był w tym czasie sam w mieszkaniu. Gdyby nie szybka interwencja rodziny, sytuacja mogła skończyć się tragicznie. Ponad 3 miesiące przebywał w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu. Po powrocie do domu, korzysta z rehabilitacji, gdyż w następstwie udaru pojawił się lewostronny niedowład. Rehabilitacja ta jednak jest bardzo kosztowna. Jest ona jednak  niezbędna, aby pan Andrzej mógł wrócić do pełnej sprawności. Obecnie porusza się przy pomocy tzw. “trójnogu”. Niestety, koszty rehabilitacji są tak wysokie, że sam nie jest w stanie ich pokryć. Koszt miesięcznego turnusu rehabilitacynego to kwota rzędu 20 tysięcy złotych. 

 

Pan Andrzej to człowiek o wielkim sercu. Zawsze kiedy tylko mógł, sam włączał się w przeróżne akcje charytatywne, nigdy nie odmówił pomocy potrzebującym. Teraz jednak sytuacja się odwróciła – to on jest tym potrzebującym, który potrzebuje pomocy innych.

 

Rehabilitacja specjalistyczna powinna zostać podjęta jak najwcześniej, wtedy bowiem jest największa szansa na przywrócenie sprawności.

Nie bądźmy zatem obojętni – tak jak pan Andrzej, który nigdy nie był obojętny na ludzką krzywdę i cierpienie.

Pieniądze można wpłacać za pośrednictwem zweryfikowanej zbiórki – Pomoc dla policjanta Andrzeja

 

Każda, nawet najmniejsza kwota ma znaczenie i daje nadzieję i szanse dla pana Andrzeja na powrót do normalnego życia, sprzed choroby.

 

Źródło i foto : Pomagam.pl

 

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kontakt@kulturalnezawiercie.pl

 

Zobacz także

 

 

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *