Policjanci z Zawiercia zatrzymali

Policjanci z Zawiercia zatrzymali za propozycję łapówki

Policjanci z Zawiercia zatrzymali w niedzielę mężczyznę, który chciał ich przekupić łapówką. Grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci z Zawiercia zatrzymali 36-letniego mężczyznę, który w niedzielę w  nocy ( krótko przed północą) chodził środkiem drogi. Sytuacja ta miała miejsce na ulicy 3-go maja w Zawierciu. Mężczyzna nie stosował się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego, przez co narażał siebie, a także innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo. Policjanci natychmiast ruszyli za mężczyzną, aby go zatrzymać. Okazał się on być mieszkańcem pobliskiej gminy Ogrodzieniec. Po zatrzymaniu, aby uniknąć mandatu, mężczyzna zaproponował mundurowym łapówkę. Nie zdawał sobie zapewne sprawy, że takie zachowanie może go jednak drogo kosztować. Mężczyzna został zatrzymany i trafił jeszcze tego samego dnia do policyjnego aresztu. W poniedziałek, 17 sierpnia, usłyszał zarzuty usiłowania wręczenia korzyści majątkowej i przekupienia funkcjonariusz publicznego. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Obecnie czeka teraz na dalszy rozwój sprawy. Grozi mu jednak za to przestępstwo od 1 roku, aż do 10 lat pozbawienia wolności.

Zgodnia bowiem z Art.229 §3 Kodeksu Karnego :

Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 działa, aby skłonić osobę pełniącą funkcję publiczną do naruszenia przepisów prawa lub udziela albo obiecuje udzielić takiej osobie korzyści majątkowej lub osobistej za naruszenie przepisów prawa, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10“.

Źródło i foto: KPP Zawiercie

 

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kontakt@kulturalnezawiercie.pl

Zobacz także : Starosta Zawierciański rozmawiał z rodzicami i uczniami o edukacji

 

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *