Policjanci z Zawiercia uratowali

Policjanci z Zawiercia uratowali chorą dwulatkę

Policjanci z Zawiercia uratowali dziewczynkę, którą rodzice wieźli do szpitala. Dzięki nim dziecko na czas otrzymało pomoc.

 

Policjanci z Zawiercia uratowali dwuletnią dziewczynkę, jadącą z rodzicami do szpitala. Do zdarzenia doszło w piątek, 15 października koło godziny 22:00. Do patrolujących miasto policjantów z wydziału ruchu drogowego komendy policji w Zawierciu, podjechał nagle samochód osobowy marki nissan. W środku znajdowało się dwoje ludzi z małym dzieckiem. Dwuletnia dziewczynka traciła przytomność i miała bardzo wysoką gorączkę. Rodzice ( jak można wnioskować obcokrajowcy mieszkający w Zawierciu) nie potrafili dotrzeć do szpitala, gdyż nie znali do niego drogi. Mężczyzna ( ojciec dziecka) przekazał bowiem łamiącą polszczyzną  policjantom tą informację i poprosił o pomoc. Policjanci bez chwili zawahania postanowili eskortować ich do szpitala – z włączonymi sygnałami “dowieźli” rodziców z dzieckiem do szpitala. Tam dziewczynka natychmiast otrzymała niezbędną pomoc. 

Bez wątpienia zachowanie policjantów jest nie tylko godne naśladowania, ale przede wszystkim godne ogromnej pochwały. Dzięki nim dziewczynka szybko otrzymała pomoc, a być może nawet uratowali oni jej życie.

Policjanci zasługują na wielkie brawa.

 

Źródło i foto : KPP Zawiercie

Zobacz Także :

Pracownia gastronomiczna w zawierciańskim Kołłątaju oddana do użytku

Nowe perony, tory i mosty na linii Tarnowskie Góry – Zawiercie

Październikowa edycja Strefy Domowej Wyprzedaży w Zawierciu

Teatr piasku w Zawierciu – spektakl zawita do MOKu

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *