Policjanci z Łaz zatrzymali

Policjanci z Łaz zatrzymali młodocianych wandali

Policjanci z Łaz zatrzymali młodych wandali, którzy niszczyli pojazdy. Ich dalszy los zależy teraz między innymi od sądu rodzinnego.

 

Policjanci z Łaz zatrzymali dwójkę nastolatków, którzy dopuścili się zniszczenia mienia. 16 i 17-latka zatrzymano na gorącym uczynku, kiedy to rzucali kamieniami w szyby pojazdów na terenie dawnej cementowni w Wysoce. Okazało się na miejscu, iż obaj są pod wpływem alkoholu. Najpierw, młodzi wandale przeskoczyli przez ogrodzenie, po czym zaczęli dewastować pojazdy znajdujące się na ogrodzonym terenie. Zniszczeniu uległ ciągnik siodłowy, koparka, a także lokomotywa spalinowa. Straty, do których doprowadzili szacuje się na kwotę około 2 tysięcy złotych. Do policyjnego aresztu trafił po zatrzymaniu 17-latek. Po wytrzeźwieniu, następnego dnia zostały mu postawione zarzuty uszkodzenia mienia. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Drugiego z chłopaków, 16-latka, przesłuchano jak nieletniego. Będzie on odpowiadał jednak jako sprawca czynu karalnego. I to właśnie sąd rodzinny podejmie decyzję, co do jego dalszych losów.

Kodeks karny przewiduje bowiem surową karę za tego typu przestępstwo. Zgodnie bowiem z art.288 KK, osobie która dopuściła się niszczenia, uszkodzenia lub czynienia niezdatnej do użytku cudzej rzeczy, ustawodawca przewiduję karę więzienia od 3 miesięcy do aż  5 lat.

Obaj mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem za przestępstwo, jakiego się dopuścili.

Źródło i foto: KPP Zawiercie

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kontakt@kulturalnezawiercie.pl

Zobacz także: Komenda Policji w Zawierciu ostrzega przed fałszywymi SMS

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *