Policjanci z Łaz

Policjanci z Łaz po służbie zatrzymali pijanego bez prawa jazdy

Policjanci z Łaz po służbie zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który nie posiadał prawa jazdy. Miał za to blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

 

Policjanci z Łaz po służbie zatrzymali mężczyznę, który znajdował się w samochodzie w rowie. Do zdarzenia doszło w środę, 30 grudnia w Rokitnie Szlacheckim. Policjanci wracali ze służby. Zauważyli oni samochód marki Fiat Seicento znajdujący się w rowie. Okazało się,że przebywa w nim mężczyzna. Na widok policji podjął on jednak ucieczkę. Mundurowi podjęli pościg i bez problemu zatrzymali uciekiniera. Okazało się, że ów mężczyzna jest pod wpływem alkoholu. Policjanci zbadali jego trzeźwość i ku ich zdziwieniu badanie wykazało obecność niespełna 2 promili alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto, po weryfikacji tożsamości, okazało się, iż mieszkaniec województwa małopolskiego nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna usiłował się tłumaczyć, że próbował zawrócić, cofał i dlatego znalazł się w rowie. Niestety, w żaden sposób go to nie usprawiedliwiało.

Prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu jest bowiem przestępstwem. Grozi za to wysoka grzywna, a także kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

Ponadto, mężczyzna odpowie także za kierowanie samochodem bez uprawnień. To także zgodnie z kodeksem karnym jest surowo karane.

 

Źródło i foto : KPP Zawiercie

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kontakt@kulturalnezawiercie.pl

Zobacz także :

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.