Policja Zawiercie wystawiła

Policja Zawiercie wystawiła wczoraj aż 33 mandaty i pouczyła 23 osoby

Policja Zawiercie wystawiła wczoraj aż 33 mandaty i pouczyła 23 osoby za nieprzestrzeganie zasad dotyczących ograniczeń związanych z rozwojem pandemii.

 

Policja Zawiercie wystawiła wczoraj aż 33 mandaty i pouczyła 23 osoby za nieprzestrzeganie zasad dotyczących ograniczeń związanych z rozwojem pandemii. Okazuje się, że nowych przepisów nie przestrzegają nie tylko młodzi, ale też osoby w starszym wieku. Dodatkowo, wiele osób objętych kwarantanną nie  stosują się do zaleceń

 

Tylko wczoraj w związku z naruszeniem obowiązujących w ramach walki z koronawirusem przepisów, mundurowi pouczyli 23 osoby. Nałożyli aż 33 mandaty, a do sądu zostanie skierowanych 6 wniosków o ukaranie. O dwóch przypadkach rażących naruszeń zasad bezpieczeństwa został powiadomiony Powiatowy Inspektor Sanitarny, który również wczoraj zadecydował o nałożeniu 4 kolejnych kar pieniężnych. Jedna osoba, która nie stosowała się do kwarantanny, będzie musiała zapłacić 10 tys zł. Pozostała trójka za popełnione wykroczenia otrzymała po 5 tys zł kary –  czytamy w komunikacie  Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu

 

Policja  Zawiercie wystawiła aż 33 mandaty i pouczyła 23 osoby  tylko wczoraj

 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, do 11 kwietnia włącznie, nie można swobodnie przemieszczać się poza celami bytowymi, zdrowotnymi oraz zawodowymi. Obostrzenie nie dotyczy dojazdu do pracy, wolontariatu oraz załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego.

Z informacji funkcjonariuszy  w Zawierciu wynika, że większość mieszkańców powiatu zawierciańskiego stosuje się do przepisów, ale zdarzają się sytuacje, w których funkcjonariusze muszą interweniować wobec osób lekceważących obostrzenia.

 

Foto oraz info: KPP Zawiercie

 

Zobacz także: Zawiercie udostępnia mieszkania dla medyków

 

 

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.