Chwila grozy w Zawierciu

Policja Zawiercie ukarała kolejne 4 osoby za naruszenie zakazów

W związku z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa, wydano szereg nakazów i zakazów m.in. zakaz gromadzenie się powyżej 2 osób, nakaz pozostania w domu. Na osoby przebywające w kwarantannie domowej nałożono bezwzględny zakaz opuszczania mieszkania. Niestety, wielu mieszkańców lekceważy te obostrzenia. Policja Zawiercie ukarała kolejne osoby za ich nieprzestrzeganie. 

 

Policja Zawiercie ukarała w piątek, 3 kwietnia kolejne osoby za niestosowanie się do zaleceń. Tym razem oprócz łamania kwarantanny, zatrzymany mężczyzna opuścił mieszkanie, gdyż miał “niepohamowaną chęć” i spożywał alkohol.  Zgłoszenia przekazali do Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Ponadto mundurowi skierują także wniosek do sądu. Za tego typu wykroczenie przewiduje się grzywnę w wysokości od 5 do 30 tysięcy złotych. Tak dotkliwe kary przewidziane są we względu  na to, iż łamanie ustalonych przez państwo zasad, nie tylko naraz ich samych, ale także w znacznym stopniu przyczynia się do rozprzestrzeniania wirusa COVID-19.

 

Dobra wiadomość jest jednak taka, że większość mieszkańców stosuje się do wytycznych odnośnie przemieszczania się. Mimo, iż pogoda w ostatnich dniach ewidentnie sprzyja spacerom i wycieczkom za miasto, mieszkańcy dosyć poważnie i odpowiedzialnie podchodzą do tematu. Przypominamy, że obostrzenia, jakie wprowadzono przez Rząd mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Wszystkie te działania prowadzi się dla dobra i bezpieczeństwa ludzi.  Dlatego tak ważne jest ich przestrzeganie.

 

Źródło i foto : KPP Zawiercie

 

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kontakt@kulturalnezawiercie.pl

 

Zobacz także : 51-letnia mieszkanka Zawiercia walczy o dalsze życie

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.