Zawiercia zatrzymała wandala

Policja z Zawiercia zatrzymała wandala, który zniszczył drzwi w SP 5

Policja z Zawiercia zatrzymała wandala, który w zeszły piątek dopuścił się zniszczenia drzwi wejściowych do Szkoły Podstawowej nr 5 w Zawierciu.

 

Policja z Zawiercia zatrzymała wandala odpowiedzialnego za zniszczenie drzwi wejściowych do jednej z zawierciańskich szkół. Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek wieczorem. Policja wpadła na trop sprawcy zdarzenia po tym, jak w sieci ukazał się filmik z całego zajścia. Okazał się nim 16-letni mieszkaniec miasta Zawiercie. Chłopak najpierw uderzył w szybę w drzwiach kamieniem, a następnie wielokrotnie kopał w nie nogą.

 

 Cały proceder zarejestrował na nagraniu, które po krótkim czasie trafiło do Internetu. Nastolatek został przesłuchany przez funkcjonariuszy w obecności swojego opiekuna, podczas którego przyznał się do zarzucanego mu czynu. Niestety nie potrafił jednak wytłumaczyć, co nim powodowało, że dopuścił się takiego czynu. Całkowitą szkodę oszacowano na kwotę 5 tysięcy złotych. Teraz o dalszym losie chłopaka zadecyduje sąd rodzinny. Może bowiem zastosować wobec niego nadzór kuratora lub opiekuna. Ale istnieje także możliwość umieszczenia nieletniego w ośrodku wychowawczym lub zakładzie poprawczym.

 

Zobacz Również:

 – Natalia potrzebuje pomocy – liczy się każda złotówka

 – Jurajscy Rycerze pokonani przez Gdańskie Lwy 0:3

 – Zawiercie z nowymi trasami rowerowymi- trwa budowa

 – 23-latek z Łaz zatrzymany. Posiadał prawie kilogram narkotyków

 – Dyżury Aptek w listopadzie na Terenie Miasta Zawiercie

 

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *