Policja z Łaz zatrzymała

Policja z Łaz zatrzymała pijanego mężczyznę z dzieckiem

Policja z Łaz zatrzymała mężczyznę, który pod wpływem alkoholu zajmował się dzieckiem. Ponadto, mężczyzna okradł swojego zleceniodawcę i posiadał w mieszkaniu narkotyki.

 

Policja z Łaz zatrzymała 35-letniego mężczyznę. Okradł on bowiem swojego zleceniodawcę, na rzec  którego wykonywał określoną pracę. Przywłaszczył sobie jego  szlifierkę o wartości ok. 1400 zł, po czym sprzedał ją w lombardzie. Udało się ją jednak odzyskać mundurowym. Gdyby tego było mało, mężczyzna ten w swoim mieszkaniu posiadał znaczne ilości marihuany. Ponadto, sprawował również opiekę nad swoim 5-letnim synem w stanie nietrzeźwym. Badanie wykazało w jego organizmie obecność blisko 2 promili alkoholu. Policja natychmiast zatrzymała mężczyznę, a chłopiec trafił pod opiekę matki.

 

Mężczyźnie teraz grozi sporą odpowiedzialność karna. Odpowie on bowiem nie tylko za kradzież, ale także za posiadane znacznej ilości środków odurzających oraz nieodpowiednie zajmowanie się dzieckiem. Za wskazane przestępstwa, kodeks karny przewiduje następujące kary :

 

Zgodnie z art. 278 Kodeksu karnego, za przywłaszczenie cudzej rzeczy ruchomej grozi kara od 3 do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii w art. 62 ust. 1 określa karę za posiadanie środków odurzających lub substancje psychotropowe, jaką jest pozbawienie wolności do lat 3.

 

Za wykroczenie określone w art. 106 Kodeksu wykroczeń, jakim jest dopuszczenie do przebywania małoletniego do lat 7 w okolicznościach niebezpiecznych, grozi kara nagany lub grzywny.

 

Zobacz Również:

 – W sobotę rusza XX. edycja Szlachetnej Paczki w Zawierciu

 – 51-letnia mieszkanka Zawiercia walczy o dalsze życie – [Film]

 – Rondo zachodniej obwodnicy Zawiercia- trwa budowa ostatniego odcinka

 – Dyżury Aptek w listopadzie na Terenie Miasta Zawiercie

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *