Policjanci z Wydziału

Policja podsumowała rok na drogach powiatu zawierciańskiego

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu podsumowali stan bezpieczeństwa ruchu drogowego w zakresie liczby zdarzeń, do jakich doszło na terenie powiatu zawierciańskiego w 2020 roku oraz wybrane elementy efektów pracy.

 

Policjanci  z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu podsumowali stan bezpieczeństwa ruchu drogowego w zakresie liczby zdarzeń, do jakich doszło na terenie powiatu zawierciańskiego w 2020 roku oraz wybrane elementy efektów pracy. W 2020 roku na drogach powiatu zawierciańskiego odnotowano 1 089 kolizji, tj. o 232 mniej niż w roku poprzednim. O 13 zdarzeń zwiększyła się natomiast ilość wypadków drogowych, która w 2020 roku osiągnęła liczbę 84.

 

W wypadkach zginęły 4 osoby, a rannych zostało 95 osób. Najwięcej kolizji drogowych miało miejsce na terenie gminy Zawiercie (547), Łazy (115) Szczekociny (88)

 

Pomimo wzrostu liczby ofiar zdarzeń drogowych, zmniejszyła się liczba wypadków ze skutkiem śmiertelnym. W minionym roku na terenie powiatu zawierciańskiego zginęły 4 osoby, wśród nich 3 pieszych.

Zmniejszyła się również ilość zdarzeń, których główną przyczyną była nadmierna prędkość.

 

 

Dane statystyczne są niestety smutnymi danymi. Obrazują one błędy kierowców i pieszych na drodze, nieprzestrzeganie obowiązujących przepisów, brak odpowiedzialności i w wielu przypadkach brawurę kierujących. Wszystkich można było uniknąć. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę podczas korzystania z dróg!

 

Zobacz Także

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *