Policja w Zawierciu kontroluje

Policja kontroluje w Zawierciu przestrzeganie nakazów rządu

Policja w Zawierciu kontroluje czy mieszkańcy przestrzegają nakazów, związanych z rozprzestrzeniającym się koronawirusem.

 

Policja w Zawierciu kontroluje mieszkańców z przestrzegania nałożonych nakazów. Mowa tutaj o obowiązku noszenia maseczek nie tylko w sklepach, ale także w przestrzeni publicznej. Obowiązuje on od minionej soboty, 10 października.

W związku z dynamicznym i znacznym wzrostem liczby zakażonych koronawirusem, rząd zdecydował o rozszerzeniu obostrzeń. Wprowadzono również na terenie całego kraju “strefę żółtą”.

 

Policjanci prowadzą kontrole, czy mieszkańcy przestrzegają tych zaleceń. Osobami zwolnionymi z tego obowiązku są bowiem tylko ci, którzy posiadają odpowiednie zaświadczenie lekarskie. W żaden sposób nie będą udaremniane próby unikania tego obowiązku.

Tylko w pierwszym weekendzie obowiązywania konieczności zakrywania nosa i ust policjanci zatrzymali 73 osoby, które nie stosowały się do  nowego obowiązku. 54 z nich ukarano mandatem. Wobec 4 skierowano wniosek do sądu, natomiast 15 jedynie pouczono.

 

Przypominamy także, że od soboty, 10 października, obowiązuje nakaz noszenia maseczek nie tylko w sklepach, ale także w każdej przestrzeni publicznej- nawet na ulicach.

 

Osoby, które nie stosują się do nakazów, nie będą zakrywały ust i nosa mogą zostać ukarane surowym mandatem. Policja może nałożyć za nieprzestrzeganie nakazu nawet 500 zł mandatu

 

Ponadto, od jutra, 15 października, obowiązuje dodatkowe ograniczenie – tzw. Godziny dla seniorów. W godzinach 10-12 sklepy, drogerie, apteki obsługiwać będą jedynie osoby w wieku powyżej  60 roku życia. Ma to na celu uchronienie starszego pokolenia przed wirusem Covid-19. To oni bowiem są najbardziej narażeni ma zarażenie, jak również na najcięższy przebieg w przypadku zachorowania.

 

Zobacz Także:

 – Koniec bezpłatnego parkowania przy Polo Markecie w Zawierciu

 – Pogoda nie sprzyja kierowcom – w powiecie zawierciańskim sypią się kolizje

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *