Policja apeluje

Policja apeluje, by nie jeździć “na pamięć”

Ze względu  na utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 78 spowodowane remontem wiaduktu w Zawierciu, Policja apeluje, by nie jeździć “na pamięć” na objazdach gdzie następuje zmiana organizacji ruchu na sąsiednich drogach.

 

Policja apeluje, by nie jeździć “na pamięć” – w  związku z remontem wiaduktu na drodze krajowej nr 78 w Zawierciu od 18 maja wprowadzony został ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. Takie rozwiązanie związane jest ze zwężeniem jezdni do jednego pasa ruchu. Utrudnienia potrwają około dwóch miesięcy.

Policja w Zawierciu zachęca  do wybierania alternatywnych  tras  i apeluje do kierowców o skupienie i baczne obserwowanie przedpola jazdy, szczególnie znaków drogowych, które w związku ze zmianą organizacji ruchu z dnia na dzień mogły zostać zmienione.

 

 – Prace drogowe prowadzone na terenie powiatu zawierciańskiego wymagały wprowadzenia różnego rodzaju zmian. Większość z nich powoduje utrudnienia w ruchu drogowym. Dla kierowców może być to spory problem, szczególnie na trasach, gdzie występuje ruch wahadłowy. Można tam natrafić na korki. Zdenerwowanie i frustracja kierowców niekiedy biorą górę, jednak apelujemy o zachowanie spokoju i wybranie, jeśli to możliwe, alternatywnej drogi. Często podczas remontu następuje zmiana organizacji ruchu na sąsiednich drogach.

 

Taka sytuacja ma miejsce w związku z remontem wiaduktu na drodze krajowej nr 78 w Zawierciu. Na drodze łączącej Plac Jarosława Dąbrowskiego z ulicą Widok wprowadzono ruch jednokierunkowy. Obecnie można się tam poruszać wyłącznie z ulicy Widok w kierunku Placu Dąbrowskiego. Niestety kierowcy niejednokrotnie jeżdżą na tzw. pamięć, nie zwracając uwagi na ustawione znaki i wjeżdżając niezgodnie z obowiązującym kierunkiem jazdy — pod prąd. Może to doprowadzić do sytuacji niebezpiecznych, o czym boleśnie pod koniec maja br. w godzinach popołudniowych przekonali się kierujący i pasażerowie peugeota i mercedesa. Doszło wówczas do bardzo groźnie wyglądającej kolizji – czytamy w komunikacie Policji  z Zawiercia

 

Źródło oraz foto: KPP Zawiercie

 

Zobacz  także:

 – Klub z Zawiercia pożegnał się z dziesięcioma siatkarzami

 – Dyżury Aptek w Czerwcu na Terenie Miasta Zawiercie

 

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *