Podsumowanie

Podsumowanie tygodnia transferowego u Jurajskich Rycerzy

Postanowiliśmy regularnie przyglądać się siatkarskim ruchom podczas okienka  transferowego, a teraz czas na podsumowanie pierwszego  tygodnia.

 

Podsumowanie tygodnia transferowego  – W tym tygodniu u Jurajskich Rycerzy działo się  wiele pod kątem transferowym. Jednak największym dotychczasowym wydarzeniem, które odbiło się głośnym echem,  jest podpisanie dwuletniego  kontraktu z  Czarnogórskim szkoleniowcem Igorem Kolaković   oraz Flávio Gualberto zwycięzcą Pucharu Świata i najlepszego  środkowego  mistrzostw Ameryki Południowej.

 

Sztab szkoleniowy zostaje w rolach sprzed roku!

Dominik Kwapisiewicz, Jakub Gniado i Krzysztof Makaryk nadal będą odpowiadali za przygotowanie techniczne, fizyczne i taktyczne Jurajskich Rycerzy! Wszyscy trzej przedstawiciele sztabu szkoleniowego, którzy pracę w Zawierciu zaczynali jeszcze w czasach I ligi, będą ją kontynuować w sezonie 2020/2021.

 

Igor Kolaković nowym trenerem Jurajskich Rycerzy!

– Igor Kolaković jest jednym z najbardziej utytułowanych trenerów reprezentacyjnych. Bardzo się cieszę, że, wracając na drogę pracy z klubami, postanowił dołączyć do nas, widząc perspektywy rozwoju i organizację, która nadal jest budowana i rozwijana, a nie jest gotowym, skostniałym klubem – mówi Prezes Zarządu Aluron Virtu CMC Zawiercie, Kryspin Baran. – Liczymy na jego wsparcie i na to, że pod jego ręką zarówno sztab, jak i zawodnicy staną się lepsi. W naszej decyzji nie bez znaczenia był fakt, że, poza niekwestionowaną wiedzą, doświadczeniem, zaangażowaniem i temperamentem, jest to szkoleniowiec ze świetną opinią wśród nie tylko środowiska, ale i siatkarzy, z którymi pracował. Tylu słów typu „mój siatkarski ojciec” czy „zawdzięczam mu wszystko w siatkówce” od dużych postaci jeszcze nigdy nie usłyszałem. Fakt, że zawodnicy najwyższej klasy po zakończeniu współpracy mają go za osobę, która miała bardzo istotny wpływ na rozwój ich talentu, nie jest bez znaczenia zarówno pod względem relacji międzyludzkich, jak i skuteczności trenerskiej pracy – dodaje prezes klubu.

 

Flávio Gualberto dołącza do Aluron Virtu CMC Zawiercie – Podsumowanie tygodnia transferowego u Jurajskich Rycerzy

Flávio Gualberto zwycięzca Pucharu Świata i najlepszy środkowy mistrzostw Ameryki Południowej, podpisał z Aluron Virtu CMC Zawiercie roczny  kontrakt.

– To siatkarz, który gra coraz częściej w reprezentacji Brazylii. Bardzo atletyczny zawodnik, skaczący wysoko – chwali nowego środkowego Aluron Virtu CMC Zawiercie trener Igor Kolaković. – Świetnie radzi sobie w ataku i szybko porusza się w bloku. To będzie jego pierwszy sezon poza ojczyzną, więc mam nadzieję, że szybko się zaaklimatyzuje – dodaje czarnogórski szkoleniowiec.

 

Ǵorǵi Ǵorǵiew były siatkarz Paris Volley podpisał roczny kontrakt z klubem  z Zawiercia

– Proponując, by Ǵorǵi dołączył do naszego zespołu, zależało nam nie tylko na konkurencji na pozycji rozgrywającego, ale też na wzajemnym uzupełnianiu się – mówi prezes Kryspin Baran. – Ǵorǵi to bardzo ambitny zawodnik. Jestem pewien szczególnego zaangażowania, ponieważ w styczniu poprowadzi swoją reprezentację w kwalifikacjach do mistrzostw Europy. Fakt, że wybrał Zawiercie, mając oferty z rynku włoskiego, zawdzięczamy też zapewne pozytywnej rekomendacji jego brata – zaznacza Prezes Zarządu Aluron Virtu CMC Zawiercie.

 

Mateusz Malinowski  zostaje  w  Zawierciu

Kilka godzin temu za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych drużyna Aluronu CMC Zawiercie ogłosiła, że jeden z filarów Jurajskich Rycerzy tj. Mateusz Malinowski zostaje w Zawierciu na najbliższe dwa sezony!

 

Zobacz także: Zawiercianin uprawiał konopie na działce w Kuźnicy Masłońskiej

 

 

 

 

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *