Plan zdjęciowy w Zawierciu

Plan zdjęciowy w Zawierciu – rusza produkcja filmu “Gierek”

Plan zdjęciowy w Zawierciu – produkcja filmu o Edwardzie Gierku rusza na Śląsku już 27 lipca. Część zdjęć kręcona będzie właśnie w Zawierciu.

Plan zdjęciowy w Zawierciu – już pod koniec lipca ruszą zdjęcia do najnowszego filmu o życiu Edwarda gierka pt. “Gierek”. Część z tych zdjęć realizowana będzie właśnie w Zawierciu. Prace ekipy filmowej na terenie naszego miasta przewidziano na początek sierpnia.

Film ten opowie historię znanego,a zarazem kontrowersyjnego polityka i działacza komunistycznego Edwarda Gierka, który w latach 1970–1980 był I sekretarzem KC PZPR.W roli tytułowej zobaczymy Michała Koterskiego, który do roli przygotowuje się już od początku roku. Potrzebował bowiem ogromnej metamorfozy, aby idelanie owdzorować postać Edwarda Gierka. Musiał nawet przytyć nieco do tej roli. W roli żony I sekretarza Stanisławy- zobaczymy Małgorzatę Kożuchowską. W pozostałych rolach wystąpią między innymi : Jan Frycz, a także Rafał Zawierucha.

Premiera biografii, przypada na 15 października 2021 roku. Wtedy to także przypada 20.rocznica śmierci I sekretarza KC PZPR.

Scenariusz do filmu stworzyli Michał Kalicki, Krzysztof Tyszowiecki i Rafał Woś. Z kolei za zdjęcia odpowiada Wojciech Węgrzyn, a za reżyserię – Michał Węgrzyn.

Producentem filmu jest Global Studio, a konkretnie Janusz Iwanowski i Jolanta Owczarczyk. Są oni producentami głośnego filmu “Proceder”, który opowiada historię zmarłego w niewyjaśnionych okolicznościach rapera z Warszawy – Tomasza Chady.  Stworzyli także film “Krime story. Love story”, który powstał na podstawie powieści rapera Marcina “Kali” Gutokowskiego. Za realizację odpowiedzialni są bracia Węgrzyn – Michał i Wojciech. Premierę tego filmu zaplanowano na pażdziernik tego roku.

Źródło i foto: Onet  Wikipedia

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kontakt@kulturalnezawiercie.pl

Zobacz także: Balonowy Challenge w Zawierciu – pomagamy Michałowi

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *