Piraci drogowi w Zawierciu – jechali ponad 141km/h

Piraci drogowi w Zawierciu – policja zatrzymała dwójkę kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 90 km/h.

 

Piraci drogowi w Zawierciu – do zatrzymania doszło w zeszły weekend. Policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu zatrzymali kierowców dwóch samochodów. Powodem zatrzymania była rekordowa prędkość, z jaką poruszały się oba pojazdy. Kierowca subaru bowiem w terenie zabudowanym pędził z prędkością 141 km/h. Przekroczył dozwoloną prędkość aż o 91 km/h. Drugi kierowca jechał nieco wolniej – bo 131 km/h.

Wyczyny rekordowych kierowców zarejestrował policyjny wideo rejestrator. Poniższy film przedstawia właśnie zapis z policyjnego wideorejestratora. Na filmie widoczny jest samochód, który jedzie przekraczając dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Pojazd osiąga maksymalną prędkość 141 kilometrów na godzinę. Kierujący pojazdem nie stosuje się do oznakowania poziomego i porusza się całą szerokością jezdni.

Obydwu kierowców ukarano mandatami karnymi, a także zatrzymano im prawa jazdy.

Policjanci apelują o zdrowy rozsądek za kierownicą. Nadmierna prędkość jest nie tylko przestępstwem, ale przede wszystkim ogromnym zagrożeniem i przyczyną wielu wypadków drogowych – często tragicznych w skutkach.

 

Źródło i foto : KPP Zawiercie

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kontakt@kulturalnezawiercie.pl

 

Zobacz także :

 

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *