Zawierciańscy policjanci

Pijany traktorzysta usiłował przekupić zawierciańskich policjantów

Zawierciańscy  policjanci zatrzymali pijanego traktorzystę, który następnie chciał ich przekupić. Za kierowanie ciągnikiem po pijanemu grozi do 2 lat więzienia, a za usiłowanie przekupstwa funkcjonariusza nawet 10 lat więzienia.

 

Zawierciańscy  policjanci zatrzymali pijanego traktorzystę, który następnie chciał ich przekupić . W  sobotę ( 5 października ) w Woli  Libertowskiej gm. Żarnowiec  policjanci z zawierciańskiej drogówki  zatrzymali do kontroli ciągnik rolniczy. W trakcie rozmowy z traktorzystą funkcjonariusze wyczuli od niego silny zapach alkoholu. Kiedy mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 49-latka okazało się, że ma on w organizmie ponad 1,4 promila alkoholu. Ponadto pojazd nie posiadł ubezpieczenia i przeglądu. Mężczyzna zaproponował policjantom 200 złotych , aby puścili go wolno i zapomnieli o całej sprawie. Policjanci nie dali się przekupić, a mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Teraz odpowie za kierowanie ciągnikiem po pijanemu oraz za usiłowanie przekupienia policjantów.

 

Za kierowanie ciągnikiem po pijanemu grozi kara do 2 lat więzienia. Za usiłowanie przekupienia policjantów grozi kara od roku do 10 lat więzienia.

————————————————

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kontakt@kulturalnezawiercie.pl

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *