Pijany motorowerzysta

Pijany motorowerzysta spowodował kolizję w Zawierciu

Pijany motorowerzysta spowodował kolizję. Zjechał na przeciwny pas jezdni wprost pod nadjeżdżający z przeciwnej strony samochód osobowy.

 

Jak ustaliła policja 31-letni pijany motorowerzysta jadący jednośladem, skręcając z ulicy Borowej w Oświatową, zjechał na przeciwny pas ruchu, wjeżdżając bezpośrednio pod nadjeżdżający z naprzeciwka samochód osobowy. Po badaniu okazało się, że miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Za spowodowanie kolizji i prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu grozi mu do dwóch lat więzienia. Najpierw jednak musi dojść do siebie. Obrażenia motorowerzysty były na tyle poważne, że trafił do Szpitala Powiatowego w Zawierciu. Kierująca fiatem nie odniosła obrażeń.

 

 – O dużym szczęściu może mówić motorowerzysta, który czołowo zderzył się z samochodem osobowym. Do tego zdarzenia doszło wczoraj na ulicy Oświatowej w Zawierciu. Po godzinie 14 jadący jednośladem mężczyzna, skręcając z ulicy Borowej w Oświatową, zjechał na przeciwny pas ruchu, wjeżdżając bezpośrednio pod nadjeżdżający z naprzeciwka samochód osobowy. Jak się okazało 31-latek miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Trafił do szpitala. Kierująca osobówką była trzeźwa i nie odniosła żadnych obrażeń. Teraz mężczyzna odpowie nie tylko za spowodowanie kolizji, ale również za jazdę w stanie nietrzeźwości. Cała sytuacja mogła skończyć się tragicznie zarówno dla niego, jak i dla kierującej samochodem. – czytamy w komunikacie Komendy Powiatowej  Policji w Zawierciu

 

Zobacz także : Policja poszukuje właściciela rzeczy, które znaleziono nad zalewem

 
źródło oraz foto: KPP Zawiercie

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *