Pijany kierowca w Ogrodzieńcu

Pijany kierowca w Ogrodzieńcu zgubił tablice rejestracyjne

Pijany kierowca w Ogrodzieńcu wjechał w barierki ochronne i uciekł z miejsca zdarzenia, zostawiając tam tablice rejestracyjne.

 

Pijany kierowca w Ogrodzieńcu 6 grudnia uderzył w barierki ochronne przy drodze w pobliżu szkoły przy ulicy Kościuszki. Na szczęście nikomu nic się nie stało, jednak mężczyzna zbiegł z miejsca zdarzenia. Pozostawił po sobie jednak element zderzaka i reflektora, a także tablice rejestracyjne. Jakby tego było mało – w miejscowości nieopodal – w Dzwono – Sierbowicach, po reakcji świadków, mężczyznę zatrzymała policja. Świadkowie zauważyli, że kierowca dziwnie się zachowuje na drodze, sposób jego jazdy wskazywał na to, że może być pod wpływem alkoholu. Na miejscu szybko zjawili się funkcjonariusze, którzy zatrzymali mężczyznę. Po badaniu alkomatem okazało się, że 50-letni kierowca forda miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna ten został zatrzymany, a sprawę prowadzi komisariat policji w Ogrodzieńcu.

W tej sytuacji na szczęście nikomu nic się nie stało. Jednak policja apeluje o rozwagę i rozsądek – aby nie wsiadać za kierownicę po spożyciu alkoholu. Swoim lekkomyślnym zachowaniem, pijany kierowca naraża zdrowie i życie nie tylko swoje, ale również innych uczestników drogi. 

Równie ważna jest odpowiednia reakcja – jeśli zauważymy na drodze dziwnie jadący pojazd, należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji.

 

  • Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem określonym w art. 178a §1 Kodeksu karnego, za które przewidziana jest kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Kierowca musi liczyć się też z wysoką grzywną, zakazem prowadzenia pojazdów nie krótszy niż 3 lata oraz obligatoryjną karą finansową na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych
  • Za kolejne prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, sąd orzeka nawiązkę na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym w wysokości co najmniej 10 tys. złotych. Poza karą wymierzaną przez Sąd sprawcy nie mogą liczyć także na wypłatę odszkodowania przez ubezpieczyciela. Niejednokrotnie z własnej kieszeni, pokrywają spowodowane przez siebie szkody.
  • Kierowca, który spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, znajdując się co najmniej w stanie po użyciu alkoholu musi liczyć się z konsekwencjami takimi, jak kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
 

Źródło : KPP Zawiercie

 

Zobacz Także :

Zmiany w Starostwie Powiatowym -od stycznie wpłaty tylko bezgotówkowe

Lodowisko w Zawierciu zacznie działać już w najbliższych dniach

Nowe obostrzenia w Polsce od 15 grudnia i nauka zdalna – to już pewne

Jarmark w Zawierciu dobiegł końca – pora na podsumowanie

“Opowieść wigilijna” w Zawierciu – ostatnie miejsca na teatr piasku

 

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.